| marius1111111 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare.

Sunt cu o fata de cateva zile si inainte de a fii impreuna imi palcea de ea, dara cuma nu ma mai simt asa atras de ea, sincer nu stiu de cesad. Cum sa ii zic ca nu imi mai place de ea?

Mi-e frica sa nu zica ca sunt nesimtit, dar asta e ceea ce simt. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Bună.
Nu ești nesimțit, ești doar un alt puști controlat de hormoni, care vrea să afle mai multe despre sexul opus. Dacă ea are cam aceeași vârstă te va considera un nesimțit, și pentru o anumită perioada de timp nu va mai avea încredere în băieți (ca parte din dramă) apoi va întâlni un alt Făt-Frumos. Între timp tu te vei îndrăgosti la prima vedere de o altă fată frumoasă (vei repeta greșeala, pentru că același lucru te-a atras la prima), dar vei acumula câteva puncte de experiență ( eu nu te judec, pentru că majoritatea adolescenților trec prin faza asta).
Când vrei să ai o relație cu cineva este nevoie de mai mult decât o față frumoasă și mirajul personalităii ideale (de care nu-ți pasă decât atunci când apar neînțelegeri). Dacă are o personalitate oribilă o să uiți cât de frumoasă e și vei încerca să scapi de ea fără să o rănești (același lucru se aplică și la fete).
Cel mai bine îi spui în față ce simți (sau ce nu simți), nu garantez că vei scăpa ușor, dar este mai bine decât să o eviți, sau să te muți în alt oraș (glumesc...nu e o opțiune), nu are rost să stai lângă o persoană pentru care nu simți nimic. Dacă găsești o altă variantă în defavoarea confruntării directe deja te complici.

| IsabelaIssa a răspuns:

E mai bine sa ii spui, indiferent ce parere isi va face despre tine, decat sa continui si sa o minti.

| 德尼莎 a răspuns:

Trebuie sa ii spui adevarul
1: Pentru ca, cu cat amani mai mult cu atat fata se va indragosti de tine mai mult

2: Nici tu nu te vei simti bine, ca sa fii cu o fata pe care nici macar nu o placi.

Intr-o despartire alta reactie nu o sa aiba, o sa fie suparata sau o sa reactioneze frumos. Dra tu fi sincer cu ea, spune-i ca nu simti acelasi lucru pe care l-ai simtit atunci, si ca daca si ea vrea sa ramaneti macar prieteni. (desi ma indoiesc). Nu mai sta cu frica asta zicandu-ti "vaai ca daca se supara, vaai ca o sa zica ca sunt nesimtit". I-ati inima'n dinti si aia e, FI BARBAT!