| Ralu_6296 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am avut o relatie de 2 ani pot zice ca a fost un chin pentru mine mereu eram batuta si injurata pentru ca ii ofeream totul pe tava, pana cand nu am mai suportat si ne-am desp nu credeam ca voi mai iubi vreodata. Dupa 5 luni de zile l-am cunoscut pe el am fost impreuna 2 saptamana dupa care a ales sa ne despartim, eu incepusem sa tin la el si intrasem in depresie.Fostul prieten ma cauta sa-mi zica ca s-a schimbat si era cat pe ce sa ne impacam dar el sa intors inapoi la mine si l-am primit inapoi in viata mea am preferat sa las in urma relatia de 2 ani.Acum suntem impreuna de o luna am facut multe pentru el dar el nu imi arata ca tine la mine doar atunci cand e vorba sa ne intalnim si ne intalnim o data pe saptamana.Cum as putea sa aflu daca tine la mine sau cum sa-l fac sa tina la mine?

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

NICIODATA sa nu incerci sa-l faci gelos, ca se alege prafu' de tot. Apoi o sa-si schimbe total impresia. Poate el iti arata, insa tu ai asteptarile prea mari.
Totul tine de timp.Si pana la urma, daca atunci cand va intalniti iti arata ca tine la tine, ce vrei mai mult? Prin telefon sa-ti arate? Eu nu cred ca e posibil.

6 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Fata draga daca tu crezi ca asta-i viata care tio doresti:batai, injurii si chinuit, acum ca nu esti maritata, ce crezi ca te asteapta mai incolo! Asta alaturi de calaul pe care l-ai reprimit in viata ta! Ti se pare normal? Asta e tot ce ceri tu de la viata? Ce anume iubesti tu la el? Crezi ca se va schimba? Fugi de aici! Chiar crezi ca nu mai sunt baieti pe lumea asta? Daca te respecti cat de cat, ti-ai mai da TIE o sansa, nu lui!

| Kylexy a răspuns:

Fal gelos cu ceva pune-i dragostea fata de tine la incercare pune-o pe o prietena de a ta sa il sune trebuie sa iti treca ceva prin capsor.

| maryusGosSu a răspuns:

Incearca. sa-l faci un pic gelos. uitate dupa un alt baiat pe strada chestii de genu`big grin si ai sa vezi schimbari. o sa inceapa sa tina la tine...nu stiu nici eu ce sa zic.ca si eu am niste probleme in relatielaughing
succes

| ela_9708 a răspuns:

Nu inteleg in ce sens ai facut multe pentru el? i-ai oferit bani, sau ce? daca ai facut asta inseamna ca vrea sa profite de tine, sfatul meu e sa incercati sa aveti o discutie deschisa, fara cearta.

| Vanilla_7184 a răspuns:

Bună.
Păi înainte sa accepţi să fii din nou cu el, trebuia să vezi dacă, chiar s-a schimbat, sau nu. Încă nu îţi face mari speranţe că s-a schimbat, cine ştie ce e in capul lui. Fi şi tu "şmecheră", si arată-i că ai incredere in el, că il iubeşti, el crezând asta. Şi la prima mişcare greştia, dragă dă-i papucii imediat. Nu mai permite sa fi bătută si înjurată, eşti şi tu cineva, nu lăsa să se mai întâmple asta. Nu-l face sa creadă ca deţin controlul asupra ta.

Take care.>big grin

Vanilla. a

| SiSi_1177 a răspuns:

Daca as fi fost in locul tau iasi da papucii si daca nu te lasan pace spus mamei daca nu te lasa in pace asta e parerea meah