| ElenaGreen65 a întrebat:

Am si eu o intrebare cam ciudata, dar va rog sa nu radeti si sa imi raspundeti sincer. big grin
Cand un cuplu face dragoste pentru prima data si fata incepe sa planga(fata fiind virgina)baiatul cum ar reactiona? Ar iubi-o mai mult sau i s-ar face mila si ar deveni mai protector? thinking
Multumesc anticipat!love struck

Răspuns Câştigător
| MinnieHaha a răspuns:

Depinde de situatiie si de comportamentul baiatuluibig grin
Daca este genul de cartier si se indragosteste mai greu...Atunci ar deveni mai protector...Iar daca este genul romantic. Te va iubii mai mult.

Tin sa iti spun ca nu este neaparat asa. Poate fi si invers.Dar daca situatia ti s.a intamplat...Tu trebuie sa iti dai seama...winking Tu il cunosti cel mai bine.Ca atare tu stii cum ar trebui sa fie

Sper ca te.am ajutat:X:*

5 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine si va iubiti ar trebuie sa fie atent cu tine ca sa nu ramai cu imagine neplacuta a momentului respectiv in care ii daruiesti virginitate.Cum decurge de fapt raportul sexual? Care pozitie este cea mai buna?
Raportul sexual intre cei doi incepe intai si intai prin starea de excitatie pe care si-o produc unul celuilalt prin sarutari, mangaieri, atingeri si frecari. Aceasta stare de excitare duce la aparitia unor modificari fiziologice. In cazul fetelor, vaginul incepe sa se umezeasca. Baiatul ajunge la erectie, ceea ce se traduce prin cresterea marimii si tariei organului genital. Este important pentru cei doi ca aceasta faza a excitarii si preludiului sa dureze suficient, incat vaginul fetei sa se umezeasca; daca nu este indeplinita aceasta conditie, atunci baiatul ar putea sa intampine dificultati serioase la introducerea organului sau genital in vaginul fetei.
In momentulcand cuplul este pregatit pentru raportul sexual, cea mai usoara modalitate de a realiza acest lucru ar fi ca unul din cei doi sa foloseasca mana pentru a ghida penisul catre vagin. Apoi, dupa ce penisul este inauntrul fetei, cei doi trebuie sa se miste in asa fel incat organul genital al baiatului sa intre si sa iasa partial din cel al fetei. Dupa un timp, aceste miscari pot sa conduca catre un orgasm (climax ) al unuia din cei doi sau pentru amandoi.
Exista ceva pozitii in care cei doi pot sa faca dragoste. Una dintre cele mai cunoscute este aceea in care cei doi stau intinsi iar baiatul se gaseste peste fata ( pozitia misionarului ). Se poate alterna, in asa fel incat fiecare sa vina deasupra. Se mai poate ca fiecare din cei doi sa stea pe partile laterale ale corpurilor.
Important este ca indiferent ce pozitie alegeti, aceasta sa aduca satisfactie amandurora.
Doare prima data?
Multi baieti si multe fete isi pun problema durerii pe care o vor resimti la primul lor raport sexual. Este posibil sa doara iar unele fete este posibil sa aiba si sangerari. Sangerarile se intampla de obicei datorita faptului ca fetele au un himen ( o membrana ) care se rupe in general cu ocazia primului raport sexual.
Himenul este o mica membrana de tesut, bogat vascularizata, care se intinde intre peretii vaginului. Pe suprafata lui exista perforatii naturale care permit menstrei sa se scurga afara. Uneori este posibil ca o fata sa aiba deja himenul spart fara a avea habar de acest lucru, si fara sa fie rezultatul vreunui raport sexual. Acest lucru s-ar putea pertece ca urmare a practicarii unor sporturi sau al echitatiei.
Mai exista si posibilitatea ca unele fete, desi au intretinut raporturi sexuale, sa aiba membrana himenala intacta datorita faptului ca aceasta este prea elastica si nu se rupe la conntactul cu organul genital al baiatului.

| ToxicGirl a răspuns:

Fata crd ca ori era speriata.ori era fericita ca o face pentru prima data cu baiatul cu care il iubeste foarte mult... unii baieti pur si simplu sar desparti de ea.dar unii ar iubio chiar mai mult si ar fi in acelasi timp mai protectorihappy:X

| VD_1321 a răspuns:

In cazul acesta trebuie sa fi imai tandru, mai dulce, mai sensibil ca niciodata, sa fii cel mai dulce din lumea pentu ca ea sa simta atit dragostea fizica cit si cea spirituala iar daca e nevoie intrerupeti actul pentru a nu-i provoca durere deoarece ea este ft fina si nemaizicind ca este pentru prima data. Succes in continuare si sa nu uiti sa fii mai sensibil.

| MindBlowing a răspuns:

Daca ar plange ar fi ceva... nu cred ca se intampla asta prea des laughing. Oricum, m-ar face sa ma simt intr-un fel vinovat dar as iubi-o si mai mult, mi s-ar parea ca da dovada de bun-simt si ca tine la mine intr-o oarecare masura. happy

| iulia_7948 a răspuns:

Elena, ce raspunsuri penibile ai primit. dar si tu.ce intrebare ai pus... daca baiatul va rade de ea, daca o va iubi mai mult, asta tine de caracterul baiatului, nu de faptul ca e de cartier sau nu. baietel de cartier sau nu, astea sunt doar niste imagini