| DanJazz a întrebat:

am si eu o intrebare: Ce as putea face daca dupa 5 luni prietena mea a spus azi la telefon ca nu suntem potriviti unul pentru celalat si ca a spus ca vrea sa fim prieteni. Dar nu e tot, azi mergeam pe afara cu un prieten si am vazut-o, era cu cainele ei afara, s-a uitat la mine si apoi a plecat pe o alta strada, si nu stiu care este motivul despartirii noastre. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Cori_7775 a răspuns:

Poate intr-adevar si-a dat seama ca nu sunteti potriviti unul pentru celalalt, dar de ce, doar ea poate sa iti spuna. Poate ai nemultumit-o cu ceva si a ales sa va despartiti simplu, fara explicatii, sau poate ca si-a gasit pe altcineva si nu vrea sa iti spuna ca sa nu te raneasca. Eu zic ca ar fi bine daca ai merge la ea pur si simplu si i-ai cere explicatiile necesare, dar, inainte cred ca ar trebui sa o asiguri ca i vei respecta decizia oricare ar fi ea si o vei asculta fara sa te enervezi sau sa te revolti de ceea ce zice. poate asa veti reusi sa va rezolvati problemele.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poate e chiar asa crede, si. Pot sa fie si 10 luni, daca nu mai tine la tine si crede asta degeaba.Parerea mea e ca nu ar trebui sa o stresezi.

!*Sau poate ca ea vrea sa te testeze.Vezi cum se comporta!

| RXN a răspuns:

Probabil nu o faci fericita. Fetele sunt destul de ciudate, cu toane si fixatii.Incearca sa dai de ea si sa lamuriti situatia.Nu insista, totusi sa va impacati, ci doar sa lamuriti situatia. Poate ai facut ceva sa o deranjeze sau s-au adunat anumite frustrari, nu ai de unde sti daca nu discuti cu ea. Poate are complexe de inferioritate.Sunt foarte multe aspecte care ar fi dus la despartirea voastra.Noi nu avem de unde sti motivul sau motivele, voi stiti cum a fost relatia voastra si care au fost problemele.Caut-o si vorbeste cu ea. Poate chiar are niste probleme.>big grin

| NickiMinaj a răspuns:

Probabil sunteti de 14-15 ani maxim si nu e in stare sa sustina o relatiehappy

| anss23 a răspuns:

Si in tot timpul asta nu te-ai gandit nici macar o data sa o intrebi care a fost motivul?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca s-a plictisit. Sau are pe altcineva, ori cel putin s-a indragostit de altul. Oricum, e urat din partea ei ca nu ti-a dat nicio explicatie, mai ales ca ati fost impreuna ceva timp.

| sweet123_7949 a răspuns:

Pai poate a gasit pe altcineva cel mai bine e casa se intoarca la tine e sa fi cu altcineva