| ForYouu a întrebat:

Prietenul meu s.a despartit de mine pe motiv ca e a 12a si are de invatat si nu are timp de mine. Ma rog, important e ca eu il iubeam enorm si inca il mai iubesc. Cand ne.am despartit mi.a dat de inteles ca ar vrea sa fim impreuna dupa ce termina cu bac.ul pentru ca "ma iubeste". Bla, bla, bla chatterbox. Dupa cateva zile am aflat ca e intr.o relatie cu una, si i.am zis ca e nesimtit. El a incercat sa imi explice ca nu este nicio relatie, ca nu sta cu aceea fata, ca doar vroia sa o ajute sa scape de niste baieti care o stresau. Eu nu l.am crezut. Am mai vorbit cu el dar in final am ajuns sa nu ne mai vorbim, ne.am cam certat. Ce credeti ca ar trebui sa fac? IL IUBESC sad, ma gandesc la el non stop.
P.S. Eu am 15 ani, el are 18, a fost primul prieten, relatia noastra a tinut 1 luna, dar eram prieteni de mai mult timp, nu am avut relatii sexuale cu el.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din toata incurcatura asta,ar trebui sa retii doar faptul ca v-ati despartit.
Nu si motivul pentru care a facut-o.
El s-a despartit de tine.
Ca are de invatat pentru bacalaureat,ca vrea sa se incurce cu o alta,e efectiv problema lui,el a dorit sa se desparta de tine,a fost corect.
Asa ca,va trebui sa procedezi in consecinta si sa-l uiti.
Inteleg ca ai sentimente puternice pentru el,dar el oricum,va pleca,relatia voastra era cam sortita esecului,din toamna el va fi student,departe de tine si absolut liber.
Pentru ca e mai mare si poate mai matur,el s-a gandit la toate aceste lucruri si a preferat sa se desparta acum,pana nu sunteti foarte legati unul de celalalt,o luna nu e mare lucru,te rog sa ma crezi.
Ia gandeste-te sa fi fost impreuna de un an,n-ai fi murit de durere?
Asa,el a mizat pe puterea ta de refacere specifica varstei, probabil nici nu isi imagineaza cat de multe inseamna pentru tine si a ales despartirea.
Respecta-i dorinta si cauta sa-ti regasesti echilibrele.
Iar pe viitor, priveste mai departe, cauta un baiat care sa poata ramane langa tine, de varsta si conceptii apropiate tie...
Imi pare rau.

| mona a răspuns:

Culmea ca de tine nu are timp ca trebuie sa invete dar pentru altele isi face timp, pacat ca nu te iubeste asa cum il iubesti tu si ca a tinut cu orice pret sa se desparta de tine, decizia iti apartine daca te impaci cu el sau nu[asta in caz ca te mai vrea inapoi]

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum isi gasea alta pe la facultate... una de varsta lui, vezi asa se intampla daca nu iti vezi de varsta ta

| AdyAdeluş a răspuns:

Pai draga mea daca il iubeai ar fi trebuit sa il crezi si sa nu te crezi tu samantha ca sti tu ce face el. Poate ca asa a fost ca o ajuta pe fata dar ma rog, ar trebui sa ii ceri scuze ca te-ai indoit de el. Bafta multa

| neutrino a răspuns:

Tu il poti iubi in continuare, dar fara alte pretentii. El acum e ocupat...cu altele.

| lpavel a răspuns:

Eu cred ca ti-a spus adevarul! Iar tu daca te gandesti mereu la el chiar si acum când crezi ca te-a inselat inseamna ca-l iubesti mult! Ar trebui sa incerci sa te impaci cu el, daca spune ca e OK dar n-are timp, spune-i ca nu-i vei rapi niciodata din timpul lui pretios, il vei lasa sa invete oricând va vrea, dar atunci când se plictiseste sa apeleze la tine... iar tu sa nu-l sufoci cu prezenta ta mereu, sa nu-i impui sa iesiti undeva daca el zice ca nu are timp blablabla si cred ca se va rezolva tot! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca l-ai pierdut.Iar chestia ca vroia sa faca o fapta buna pentru fata aia, nici eu n-o prea cred.Sau poate ca e asa,dar... stii cum se zice - ``nici o fapta buna nu ramane nepedepsita``.(Bine-in contextul asta nu se potriveste proverbul,da` m-a luat valu`!). Ideea e ca poate l-o fi recompensat si ea in vreun fel, ma gandesc.
In schimb, daca tot vorbim de fapte bune, tu chiar ai facut una, si anume ca ti-ai ocrotit pasarica.Bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa investighezi treaba cu acea fata si apoi sa decizi ce faci. Asa, risti.

Răspuns utilizator avertizat
| Seyko a răspuns:

Tocmai de asta te-a si lasat balta... pentru ca nu ai intretinut relatii sexuale cu el.

| Bazilu a răspuns:

Pai depinde cum consideri tu daca merita sa il ierti pentru ce a facut adica tie tie dat "jet" pe motiv de bac si el s-a cuplat cu alta sau doar ca sa o "ajute" cum zice el si oricum cred ca motivu cu bacu e doar o aiureala sa scape ca si eu sunt a 12-a si nu am nici o problema sa am si o relatie ca nu ma incurca cu absolut nimic invatatu are timpu lui pretena are timpul ei deci totul depinde de tine ce vrei sa faci daca il crezi si vrei sa te impaci cu el big grin

Bafta!