| PinkPanther a întrebat:

M-ar interesa niste informatii despre spinning, pentru cei care fac sau au cunostinte despre asta. Ma gandeam sa ma apuc de spinning deoarece vreau sa dau jos burtica, dar din pacate am muschii gambelor bine dezvoltati, fiind fata asta nu se vede foarte frumos cand vreau sa port o fusta. In schimb am burtica de care vreau sa scap si am auzit ca sinningul este un exercitiu foarte eficient pentru slabire.
Voi ce imi recomandati? sa ma apuc de spinning? am abonement la o sala full, unde fac pilates 1-2 zile pe saptamana si fitness (alergare pe banda) 1-2 ore pe saptamana, si ma gandeam sa fac in loc de fitness spinning deoarece nu prea sunt multumita de partea de fitness, nu mi se pare ca lucrez cum as vrea, parca e mai simplu cu un antrenor care sa fie tot timpul in fata ta.

7 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, am vazut fete pe langa bicicleta mea la spinning care aratau perfect! Sau de exemplu antrenoru meu de taekwondo cand vrea sa slabeasca, baga cate 2 clase de spnning si funcioneaza! Eu recomand

| PlayTheGame a răspuns:

De ce vrei sa scapi de burtica daca o ai in exces ok dar acolo 3-5 cm nu strica cel putin mie nu imi plac fetele scandura cu abdomen plat si patratele alea au o problema cu sportu oricum succes la fitnes, si eu m-am apucat de cateva zile de abdomene cel putin pentru mine eu am toate grupele de muschi bine dezvoltate dar am o burtica nu tocmai potrivita pentru 15 ani si vreau sa o dau jos am incercat cu abdomenele dar am uitat ca trebuie sa ma si opresc si acu am o febra ca pe moment nu simti durerea dar dupa e naspa oricum succes

| PinkPanther explică (pentru PlayTheGame):

Daca aveam doar 3-5 cm in plus nu ma stresam, e mai maricica, am slabit de la o greutate mai mare, ar trebui sa mai slabesc, dar ce a ramas nu ma deranjeaza chiar atat de tare, adica vreau sa slabesc ce a ramas incet in timp nu sa ma chinui cu o cura drastica, in prezent singura chestie care ma deranjeaza e burta.

| PlayTheGame a răspuns (pentru PinkPanther):

Auzi dar in trecut ai fost obeza ca de ex fetele cu falci in loc de obraji si cu crenvusti in loc de degete?

| Ecou a răspuns (pentru PlayTheGame):

Vezi ca cu abdomene nu scapi de "burtica"

| PinkPanther explică (pentru PlayTheGame):

Nu am fost nici chiar asa

| ydal a răspuns:

Parerea mea este sa faci fitness,la spinning pedalezi la greu si transpiri mult ceea ce incurajeaza slabitul, dar ai zis ca ai muschii gambelor dezvoltati, asa ca iti dai seama cum vor arata dupa mai multe sedinte de spinning...La fitness, dupa cum banuiesc ca stii lucrezi exact grupele de muschi pe care le vrei.Parerea mea este sa faci abdomene in fiecare seara si rezultatele nu vor intarzia sa aparahappy. o zi buna. pup.