| Tuca_Bogdan_1997_mTmQ a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare. Cum stii ca o fata te place si cum poti face sa fie prietena ta? Este drăguță si am cunoscut-o la mine la lucru si de multe ori am emoții, teamă, frica de a ma refuza. Vineri cand mergeam acasă de la lucru am intrebat-o daca vine la un suc, a zâmbit a dat capul in dreapta si a spus vedem ...Bine acum este si ocupată ca duminica asta o șefă de la servici are nunta si merge, eu nu merg ca nu m-a invitat ca abia am venit dar mi-e frica ca o sa fie singura cu nebunii de la lucru si o sa sara pe ea, la mine la lucru sunt 2 depozite ea este într-o parte si eu la celalalt si e cu nebunii aia ca vineri,aveau mult de lucru a trebuit sa merg la ei la depozit sa ii ajut si cand m-am intors de la pauză de masă am văzut că unu ii băgase mana intre picioare si se tot dădeau la ea efectiv mi-a căzut fata cand am vazut,dar tot vineri m-a întrebat unul daca vreau ceva serios cu ea si ea,Diana a stat ascunsă sa audă ce spun eu. Eu efectiv am spus că da vreau ceva serios, e drăguță fata si eu unul nu sunt genul sa fiu nesimțit sa fac doar... si apoi sa o las, nu vreau ceva serios dar mi-e frica sa nu spuna nu. Efectiv sunt si stresat si ma gandesc la ziua de maine 15.07 cand e nunta si o sa fie singura cu aia si aia vor sa sara pe ea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa prostiile ca fata nu are 5 ani sa sara cineva pe ea!
iar daca-ti place, spune-i luni asta si invit-o undeva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am impresia ca esti luat peste picior fara sa fi constient de asta, pentru a te face de râs in fata ei. Esti libsit de incredere in tine, eu zic sa nu-ti faci sperante desarte, las-o pe ea sa te contacteze sau sa vina la tine daca are interes, pentru ca Oricum este inconjura de niste escroci. Dacã nu o face mai cheam-o tu la un suc dar in 2-3 saptãmâni.

| antonimilk a răspuns:

O fata te place atunci cand ii pasa de tine, cand iti da atentie, cand te intreaba cate ceva, atunci cand iti zambeste macar putin sau cand te vede se schimba brusc fata de cum este ea de fel, cand te mai "atinge" asa pe brat sau ceva din diferite motive dar dupa baga scuze ca din cauza la X faza/problema. Sunt muuuulte dovezi care exista pe Youtube, cauta.
Daca vrei sa fie ceva serios sa i atragi atentia si sa ti fie prietena, ofera i atentie si cand o vezi msi trista sau ca pateste ceva o intrebi "esti bine?" pe un glas dulce si incearca sa fi sensibil. A, asculta ce iti spune si dezvolta. Hm, un sfat iar e bun. Uneori spune i ca are dreptate.
Totul trebuie sa plece de la lucruri marunte care sunt un mare avantaj.
Fi dragut cu ea, sa vada ca ti la ea. Protejeaz o sa se simta in siguranta. De ziua ei de nume etc nu uita si ii multumesti ca exista si o iubesti.
A da, nu fi exagerat, nu fi imediat tare cu ea sa o speri. Sa nu creada ca esti un psihopat sau ceva.
Bafta