| andreeadyda a întrebat:

am si eu o intrebarebig grin daca nu mi-a venit ciclu de 3 luni de zile tin sa mentionez nu sunt insarcinata... pot ramane insarcinata daca nu mi-a venit atata timp? dau funda pentru un rasp foarte sigur si sincer

Răspuns Câştigător
| puimik3 a răspuns:

Daca nu ti-a venit poate fi din doua motive ori esti la inceput si ai ciclu neregulat, ori esti gravida (ai incercat un test de sarcina?). Nu iti recomand sa o faci neprotejat indiferent ca nu ti-a venit sau ti-a venit! Protejeaza-te oricum nu ai de unde sa stii cum reactioneaza organismul tau si poti ramane gravida

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E importanta cauza pentru care nu ti-a venit menstra atata timp, diagnosticul pus de medic. Poti avea sterilitate definitiva sau temporara si atunci nu poti ramane insarcinata. sau poti avea o afectiune mai putin grava si poti ramane oricand insarcinata.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti spun dar de doctorul ginecolog ai auzit? De ce nu te duci tu cu o prietena fuguta la Dr:Ginecollog Ce varsta ai? si de unde sti ca nu esti insarcinata S au esti si virgina pe deasupra?laughing

| andreeadyda explică (pentru VadTot):

Dragule am auzit de ginecolog stai linistit...am facut teste de sarcina si nu sunt...

| MescaMascalina a răspuns:

Daca esti virgina este vorba de o dereglare, cunosc o persoana care a trecut printr-o situatie asemanatoare, a fost la doctor si i-au fost prescrise niste pastile cu estrogen, din cate am inteles.
Daca nu esti virgina si ai facut-o acu 3 luni, DA, e posibil sa fii insarcinata.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Ca să rămâi însărcinată trebuie să fi ejaculat cineva în tine.