| Ana1Popescuu a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare.
Daca am făcut sex /dragoste cu iubitul meu dar eu sunt virgina inca, fiindca noi doar ne jucam si nu am a ajuns până la fund si el si-a dat drumul in mine, pot ramane însărcinată?
(Mentionez ca am 19 ani dar nu vreau inca un copil ).

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT in situatia descrisa in prezenta intrebare este DA. Insa trebuie facuta precizarea absolut necesara, potrivit careia sarcina ar putea sa apara NUMAI/DOAR in cazul in care sexul a fost intretinut in una din cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a actualului ciclul menstrual si in mod sigur sperma a fost ejaculata in vagin. Pentru un raspuns cert exact si sigur, trebuie sa fie precizate data primei zile de menstruatie si data in care a foist intretinut sexul amintit. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chiar daca nu a ajuns "pana la fund" dar si-a dat drumul in tine, poti ramane si foarte insarcinata, daca erai in perioada fertila!
Dece faceti neprotejat?! Tu poate nu te-ai informat suficient - desi o sa vrei sa fi mama peste cativa ani! - dar el ce scuza are, sa te puna in pericol?!
Nu stii ca daca faci avort, poti ramane sterila?!
DE CE AI ACCEPTAT SEX NEPROTEJAT?!
SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA INSTANT!

| Adry05 a răspuns:

Deci n-am vazut in viata mea atata contrazicere la absolut tot ce zici
cum naiba ai facut sex da esti virgina?
cum naiba si-a dat drumu in tine daca zici ca esti virgina, aka n-a intrat
cine naiba foloseste "n-am ajuns pana la fund"
oh doamne de ce, rugati-va fratilor sa nu ramana insarcinata ca cine stie ce iese...

| sofisis a răspuns (pentru Adry05):

Cred ca se refera la faptul ca nu baga penisul de tot. Gen o penetreaza doar cu capul sau ceva... oricum, pentru 19 ani sa spui atatea ineptii intr-o fraza e wow.
On topic: normal ca poti ramane gravida, Nu are nici o treaba existenta himenului cu posibilitatea de sarcina daca ajunge sperma in vagin.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu fetita, nu mai esti virgina, odata ce ai avut deja sex!
In plus, ai chiar sanse mari sa fii gravida, dupa joaca asta.

| mihai69 a răspuns:

Vestea bună e că nu mai ești virgină. Aia mai puțin bună e că poți să fii gravidă dacă erai în perioada fertilă.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, cu siguranta ca ai ramas gravida si nu mai esti nici virgina.

| Andreeush a răspuns:

Virgină nu mai ești.
Și da poți să rămâi însărcinată.