| SirbuM a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare.
Eu sunt virgina dar m-am jucat putin cu iubitul si am inceput a face sex/ dragoste dar el avea prezervativul si nu si-a dat drumul pana la fund pentru ca ma durea. Ce concluzie pot lua de la asta? Si el mai vrea sa facem odata dar sa-si dea drumul pana la fund? Ce pot face? Sa incerc?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E foarte probabil ca te durea pentru ca nu a facut ce trebuie, adica preludiul - daca a fost! - a fost foarte scurt si ineficient, nu ajunge un sarut si gata!
Preludiul are rolul de a pregati vaginul pentru primirea penisului, prin secretii pentru lubrifiere, sa poata intra usor, sa se poata largi/destinde muschii peretilor vaginali si sa se poata mula/adapta pe marimea penisului!
Daca nu e ins stare sa faca nici atat, inseamna ca nu te respecta si nu te valorizeaza suficient, si ii pasa numai de placerea lui!

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca va trebui sa repetati incercarea de a te dezvirgina. Este singura posibilitate prin care vei reusi sa-ti incepi viata sexuala. Cu mai multa atentie, cu multa grija si tandrete, va reusi sa-si bage penisul pana in fundul vaginului. Este posibil ca acum a 2-a oara, durerea sa nu mai fie la fel de insuportabila cum a fost prima data. Succes! big grin

| mihai69 a răspuns:

1. Dacă „te-ai jucat putin cu iubitul si am inceput a face sex/ dragoste" nu prea mai ești virgină.
Nu știu ce altă concluzie să trag din asta.
2. Încearcă, vezi tu ce iese.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai poți spune că ești virgină.

| Sofer a răspuns:

Eu nu inteleg asta? Cum sa isi dea drumul pana la fund? Daca te referi sa intre de tot in tine sa incerce sa aiba penisu lubrifiat sa alunece pana la fund fara durere.

| Plato a răspuns:

Nu sunt sigur ce intrebi. Sa-ti zicem noi daca sa mai faci sex sau nu?

Daca te referi la sarcina, e imposibil cand exista prezervativ intact si folosit corespunzator.