| cris116 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare daca nu fac pauza de 7 zile imi intrazie menstruatia. ca trebuie sa plec din tara si imi vine exact in ziua in care plec.va rog da-ti un raspuns multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă iei pilule, menstra trebuie să apară în acele zile. Nu văd de ce îți faci griji.
Înarmează-te cu tot ce-ți trebuie pentru această perioadă delicată. Consumă lichide și ferește-te de frig și curent.
Ești foarte sensibilă în acele zile.
Sănătate și drum bun!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Daca trebuie sa pleci din tara, inarmeaza-te cu ceea ce ai nevoie, deoarece nu poti influenta momentul cand "vine". Sau ar mai fi o solutie, poti amana calatoria pana pentru perioada de "liniste". Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E corect ce spui. Daca ai folie cu 21 de pilule ia urmatoarea folie in continuare, fara pauza de 7 zile si sangerarea nu se mai produce. Poti face asta, nu-i bai.