| eu88 a întrebat:

Buna seara.am o intrebare ...cand iei anticonceptionale...in pauza de 7 zile cand trebuie sa iti vina menstruatia esti protejata si pe acea perioada nu? cel putin eu asa stiu...asa, daca in acea pauza ai avut scaune moi apoase poti face sex neprotejat? ...afecteaza cu ceva? ...rog un raspuns va multumesc mult de tot

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti protejata si in pauza de 7 zile si protectia nu e influentata de scaunele moi.
Scaunele moi pot afecta protectia cand apar la mai putin de 3 ore de la ingestia pastilei, fiindca ea se poate elimina rapid, fara sa fi fost absorbita substanta activa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot asculta telefoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În cele 7 zile ești infertilă, adică nu poți rămâne însărcinată.
Scaunele moi apar la întreruperea tratamentului și dispar când începi următorul tratament anticoncepțional, corect?
Consultă medicul ginecolog pentru mai multe detalii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat.nu