| Cineva ... a întrebat:

Vreau sa va rog sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema.
Sa ve explic cum sta treaba.

Azi am propus sa fac sex cu prietena mea ea fiind virgina, eu din auzite am inteles ca prima data cand faci sex iti vei da drumul mult mai rapid... si ce m-am gandit eu, ca sa nu dureze asa putin si sa ma fac de ras in fata prietenei mele am zis sa ma masturbez inainte de cu vreo 3 - 4 ore de a face ceva cu ea.
Am ajuns la ea dupa ceva timp ne-am dezbracat... ne-am pus unu peste altu si am inceput sa ne jucam, pana am facut sex oral cu prietena mea, dupa ce ea mi-a zis ca vrea ca e de acord sa o facem eu mi-am luat prezervativul mi l-am pus si cand sa incerc sa fac pasul important pentru noi 2, penisul a inceput sa nu mai fie in forma, din ce in ce s-a lasat ca sa nu zic alceva. Si dativa seama ce aiurea m-am simtit fata de ea crying Ce sfaturi imi dati pentru a avea parte de niste momente placute.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se mai intampla prima data, asadar nu trebuie sa faci din asta o tragedie. Incercati din nou, cu multa rabdare si intelegere, cu tandrete, fara presiune. Nu va puneti in cap sa faceti neaparat sex. Ci incepeti cu un preludiu fierbinte si prelungit si daca e sa va simtiti amandoi dornici, treceti si la sex. Daca nu, nu. Mai incercati alta data in liniste.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Inima nu e o pompa care merge la maxim, ca tu, sau altul sa faca minuni cu virginica... Trebuia ca dupa faza initiala, sa luati o pauza, in care sa te odihnesti, sa papi ceva, + un pahar de vin rosu, si abia mai apoi sa incerci classic, din nou! Evident ca si in subconstient, erai foarte stresat, si asta se reflecta automat in "prestatia" ta, iar ea, la inceput fiind, nu stie cum trebuie sa se poarte cu tine, si de aceea! Nu ai de ce sa te simti aiurea (nu mai avea prea mari asteptari - "s-o dai gata"!) pentru ca se poate intampla oricui! - din mai multe motive incontrolabile!
Mai citeste, mai instruieste-te si va fi bine! Nu neglija lungimea si calitatea preludiului, in special pentru ea, care are nevoie de mult mai mult timp pentru a fi pregatita (lubrifiata) si a te primi corespunzator!

Si nicidecum sa nu faceti fara prezervativ! - sub nici o scuza!

| Hombre a răspuns:

Stai linistit, la mine s-a intamplat fara sa fie virgina. Nu masturbarea de dinainte a fost cauza ci premiera faptului in sine care sa derulat pe un fond de stres si ai cazut in faza ''dorinta mare potenta mica''. Data viitoare mai calm, cu prezervativ (si rezerva) fara alcol daca nu obisnuiesti (pericol) daca da unu doua pahare vin nu mai mult si esti beton. La varsta ta inima pompeaza bine.Succes

| Antonimu a răspuns:

Sa nu te mai masturbezi. Uite ca ai facut-o, in loc sa te bucuri de cateva momente de placere, nu te-ai mai bucurat deloc. Sau probabil te-a blestemat careva, in genul "sa-ti moara maciuca la intrare" laughing. Nu mi s-a intamplat niciodata... dar zic eu sa incerci mai mult cu preludiu, sarutat, alea alea. Incearca sa te exciti mai tare, etc.

| andreii2 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji.Am patit acelasi lucru in urma cu ceva timp, dar dupa ce ne-am "jucat" 2-3 ore pentru ca nu era de acord sa facem mai multe.Pana la urma acceptase dar cand a venit momentul nu mai puteam.
Poate din cauza "jocului", daca a durat mult timp.
Data viitoare sa fii relaxat :p

| AnAiLuI a răspuns:

Pai mai baiatule nu te mai masturba ca dupa aia nu o sa mai ai placere bine te duci la ea o ii frumos o duci in pat incepi sa o saruti incercati sa fac excitati am2 si dupa aia treceti la fapte:happyhappyhappy

| unu a răspuns:

Daca a fost cu 3-4 ore inainte, nu e din cauza masturbarii. Cel mai probabil ai fost stresat pentru ca ea e virgina. Poate sa fie si din cauza ca v-ati "jucat" prea mult timp (ore in sir). Data viitoare, cand ai erectie nu mai amana prea mult. Explica-i si ei situatia.

| iuliancico a răspuns:

Emotiile, nu te panicawinking

| xitty a răspuns:

E vorba de emotii
si prietenul meu a patit-o, e ok sa nu fi in culmea fericirii, dar nu trebuie sa te subestimezi din aceasta cauza, daca fata te iubeste cu adevarat sau cel putin tine la tine, stie ca e ceva normal, se intampla tuturor cel putin odata in viata.don't worry
data viitoare va fi mai bine.succes

| narcis_5971 a răspuns:

Ia-ti mai multe prezervative si nu te mai masturba, oricum naspa treaba da las ca trece

| Marius5638 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie sad exact la fel, cand mi-am pus prezervativul incepuse sa se inmoaie laughing dar am cautat pe net si cica e normal, mai ales prima data! Deci nu esti singurul. Stiu, si eu ma simt jenat, dar ea m-a inteles. Ea ti-a facut tie oral? sau doar tu?

| Cineva ... explică:

Azi am mai incercat o data... la mine acasa si imediat dupa ce am bagat prezervativul ea nu a mai fost in stare sa faca nimic crying( dccccc?

| Cineva ... explică:

Sincer pe mine ma framanta foarte tare aceasta problema, de cate ori am ocazia sa o facem eu dau gresh si mi-e greu sa nu ma gandesc ca iar nu o sa mi se mai scoale. Ce pot sa fac. nu ma voi masturba mai bine de 1 saptamana si apoi voi incerca iar credeti ca voi reusi?crying. Mia vreau niste sfaturi potrivite acestei probleme. Specific IAR ia este virgina. Am incercat si azi sa o fac cu ea si era totul bine si cand mi-am pus acel prezervativ... nu a mai fost buna de nimic. Deci nu vreau sa o pierd din cauza acestei probleme sad deoarece o iubesc

| Cineva ... explică:

PsihoSex sunt de acord cu tine dar stau si ma gandesc odata ce eu am lubrifiato cum trebuie si dupa fac o pauza crezi ca ea v-a ramane lubrefiata dupa ce pap eu ceva si si mai beau si ceva?laughing

| tib_7383 a răspuns:

Viagra frate