| ellissa a întrebat:

Am si eu o intrebare.In ultima zi a ciclului menstrual am avut contact sexual cu prietenul meu iar in timpul actului mi- a curs destul de mult sange.La urmatorul contact a fost totul bine dar la cel de-al treilea iar au curs 2-3 firicele de sange. Poate fi ceva grav? Nu pot sa ajung la medic saptamana asta.

3 răspunsuri:
| Izma a răspuns:

De obicei cand esti la menstruatie nu ai cum sa ramai insarcinata si probabil ti-au curs cateva 'firicele' de sange din cauza dereglarilor. Origanismul difera de la femeie la femeie.

| Crisss22 a răspuns:

Pai nu este bine sa ai contact sexual cand inca nu ti'a trecut menstruatia. Eu zic ca si cand poti sa te duci la un control la ginecolog.

| b33a a răspuns:

Normal nu ai voie sa intreti relatii sexuale cu prietenul tau in timp ce inca nu ti-a trecut menstruatiia! Nu stiu ce sa zic nu cred ca ar fi ceva grav dar du-te la un control ginecologic ca nu strica nimanui!