| karmen_4054 a întrebat:

mi-a venit ciclul menstrual de 2 ori pe luna. mi-a venit cu vreo 2-3 zile mai devreme decat de obicei. dupa o saptamana ce mi-a trecut ciclul menstrual am avut un singur contact sexual si in timpul contactului sexual mi-a venit ca un fel de hemoragie puternica, mi-a curs foarte mult sange, m-am panicat foarte tare ca nu am mai patit niciodata asa ceva, si a doua zi mia mai curs vreo doua picaturi, foarte putin. am fost azi la medic si ma programat pentru maine la o ecografie si un control general. o prietena mi-a zis ca poate sunt insarcinata sau am vreo infectie, ceva de genu. ce sa fac? ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Slow a răspuns:

Daca a fost primul contact sexual, este normal sa. ti fi curs sange. daca nu a fost primul, este foarte bine ca ti.ai facut programare la doctor. Daca ar fi fost infectie, ai fi simtit. De cele mai multe ori cand este vorba de o infectie, sunt implicate si mancarimi sau usturimi. Se mai intampla sa ne vina de 2 ori pe luna. Mie mi se intampla mai ales cand e foarte cald afara...
Insarcinata nu cred ca esti, mai ales daca ati folosit prezeravitul sau alte metode contraceptive.
Bafta la doctor!

4 răspunsuri:
| Slow a răspuns:

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine!
Ai grija de tine in continuare!winking

| Opt1k a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii deoarece ti-a curs sange! as vrea sa-mi spui ceva totusi? esti la primul act sexual sau altul? uneori pierderea virginitatii la primul act sexual cauzeaza astfel de scurgeri de sange datorita ruperii himenului! respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie exact acelasi lucru mi s-a intamplat

| karmen_4054 explică:

Am fost la doctor, a zis ca nu e nimic grav, s-a intamplat de la caldura sau stres, nu am nimic, nu sunt insarcinata si nu am nici o infectie. ce usurare happy nu e primul contact sexual. va multumesc mult pentru sfaturii.