| pufilic a întrebat:

Ce se intampla daca acum vreo 3 saptamani am avut un contact sexual in care baiatu zice ca nu s-a terminat in mine, dupa am avut niste secretii mai alburii, iar azi trebuia sa imi vina ciclu, si nu mi-a venit, ce se intampla?

4 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

Sunt sanse ca tu sa fii insarcinata! Fa un test de sarcina.

| sandra2012 a răspuns:

Ai mare grija, sa nu ramai insarcinata. Daca iti doresti un copil nu ai de ce sa iti faci griji dar daca nu protejeaza-te. Nu il mai lua pe incredere. o sa iti zic direct: e posibil ca din neatentie sperma lui sa ajunga la tine in vagin, desi el zice ca nu a terminat in tine. Ai grija ca si putin e periculos. Asteapta cateva zile sa vezi daca iti vine ciclul daca nu ia-ti un test de sarcina. Pentru orice eventualitate fa-l, sa fi tu linistita. Si nu uita: avortul nu e metoda de contraceptie: e periculos pentru sanatatea ta si e si mare pacat in fata lui Dumnezeu. Succes si mai multe grija data viitoare.

| thegatekeeper a răspuns:

Fara suparare, insa asa patesti daca nu folosesti prezervativ. Este posibil sa fii insarcinata si sunt, de asemenea, sanse sa nu fi. Fa un test de sarcina si daca este negativ, mai repeta-l peste cateva zile. Poate ai noroc si nu esti. Insa daca s-a intamplat, nu ai alta varianta decat sa le spui alor tai si sa gasiti impreuna o solutie. Si data viitoare protejeaza-te!

| ioio232 a răspuns:

Never trust a boy laughing