| Randoom97 a întrebat:

happy Am si eu o intrebare pentru ca sincer nu mai stiu ce sa cred si cum sa reactionez. Asta iarna am fost cu niste rude la munte, iar acolo m-am intalnit cu un fost coleg din generala si cu un prieten de al lui, din acelasi liceu cu mine, dar pe care il stiam doar din vedere. Acolo ne-am imprietenit si mie a inceput sa-mi placa de el, iar el a inceput sa se comporte foarte dragut. Venea mereu la mine, ma tachina, ma lua in brate, ma pupa pe obraz si-si petrecea mereu timoul cu mine zambindu-mi si purtandu-se atat de draguu..Totul a fost frumos si perfect pana in momentul cand ne-am intors acasa. Aici vorbeam intr-o seara, iar el m-a intrebat ce parere am despre nu stiu ce fata, caci el o place. Iar dupa vreo saptaman si ceva de la asta, s-a pus intr-o relatie pe facebook straight facestraight face Ideea e ca eu am tinut foarte muult la el sad si am crezut ca si el tine. Eu nu imi facusem de la inceput nicio speranta, dar apoi cand el a inceput sa se comporte atat de frumii cu mine, incepusem sa-mi fac sperante si iluzii...dar apoi toate s-au spulberat. eu inca mai tin la el sadsad si mi-e door de toate momentele frumoase sadsadcrying( si cel mai greu mi-e sa inteleg de ce! De ce mi-a facut asta?sad am plans si am suferit atata dupa el..cum as putea sa-l uit? Acuma s-a despartit de ceva vreme de fata aia, dar ma ignora si se comporta de parca nici nu ma cunoaste. mentionez ca saptamana astam urmeaza si un bal la mine in liceu si mi-e frica sa nu-l vad cu alta si sa incep sa plang. ce sa fac ca sa-l uit si cum sa-mi explic comportamentul lui de la munte?! sadsadsadsadcrying(

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

A cautat doar sa aiba o aventura cu tine, s a folosit de tine mai pe romaneste, gaseste-ti un prieten, fa-l gelos si vezi daca il afecteaza cu ceva, daca nu inseamna ca iti poti lua gandul de la el[ai ocazia sa il faci gelos la bal]

| marialungu a răspuns:

Asa-s majoritatea baietilor, poate ca lui i-a placut de tine, dar ii placea si de cealalta, sau poate ca asa e firea lui si s-a comportat frumos cu tine, ce sa zic, e ciudat comportamentul, si asa am patit si eu, trebuie sa trecem peste asta, pentru ca ei nu se gandesc la noi care suferim si nici macar nu le pasa, si poate ca altii incearca sa vorbeasca cu noi, dar noi suntem prea preocupati sa vb ci ei pentru ca vrem atentia celor care nu le pasa de noi, si la urma urmei, din cauza noastra, sufera altii si tot asa, concluzia e ca : fii tare, nu fii sensibila, nu pune totul la inima, poate vei gasi unul care sa te iubeasca. Spor in iubire

| DarkTheory a răspuns:

Dece voi fete credeti ca daca un baiat te imbratiseaza, te pupa pe obraz sau se comporta frumos cu tine, repede inseamna ca e relatie? Trebuie sa intelegeti ca una e relatia, si alta e sa te comporti frumos cu o persoana... poate in cazul asta chiar i-a placut de cealalta fata si era confuz, nu stia ce sa faca si sa comportat asa cu tine, dar nu trebuie sa pui suflet la orice, crede-ma nu se merita! numa bine.

| Azµre a răspuns:

Uită-l punct, nu e sfârșitul lumii!

| Dariusuu a răspuns:

Treci peste draga mea. Lumea nu se termină aici.

Uită-l.

| simonafrumoasa a răspuns:

Profita de balul asta si date mai pe langa el.Fi cu el arati ce simti stati doar amandoi o sa va ajute. si probabil o sa iti arate ce simte.

| PsychologyCupid a răspuns:

Doamne ma asteptam sa raspundeti altfel. Hai ca ea o pateste prima oara, dar si voi? :O E atat de clar. NU A STIUT! Pur si simplu a fost atat de fraier incat nu si-a dat seama ce simti pentru el. S-a jucat intr-o seara cu tine, probabil a crezut ca nu ai reactionat la niciun semnal de-al lui si logic ca a cautat pe alta :O... Ai ramas cu ochii in soare crezand ca el o sa faca prima miscare cand el saracul SIGUR nu a stiut. Incearca sa-i spui, fara sa ceri scuze din partea lui, ca ai tinut la el si nu si-a dat seama si acum e prea tarziu. Daca tot suferi, macar sa stie, sa se fereasca de tine. Jesus, nu pot sa cred. Si eu am patit asta ca barbat, am aflat dupa paghpqioehgpiqwvhbpqwio de timp ca m-a placut si ca a suferit si eu ma uitam ca boul la poarta noua. Daca nu trimite-ti semnale cum trebuie, logic ca nu o sa citeasca nimeni gandurile. Vorbeste cu el, incheie durerea asta groaznica. Iti doresc curaj si mult noroc, fai asta pentru tine, pentru inima ta happy