| mamamian a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pentru. voi. In ultima vreme mam cam certat cu prietena mea cea mai buna dar ne-am impacat. Ea se tot da la un baiat de care mie imi place foarte tare iar ea stie ca mie imi place de el. Voi credeti ca se razbuna pe mine? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Aminteşte-i că-ţi place de el şi dacă tot nu încetează înseamnă că nu ţi-e prietenă şi mai bine renunţi la ea. mai există şi varianta ca aşa să se poarte ea cu tipul respectiv nedându-şi seama că de fapt se dă la el. Deci explică-i că te deranjează.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Aminteste-i ca iti place de baiatul ala, si spune-i ce te deranjeaza. Nu e ok sa faca asta, mai ales ca sunteti prietene.

| grab a răspuns:

Spune-i ca daca in scris ea face toate subiectele, tu influentezi comisia mai repede la ORAL.

| Rakanishuu a răspuns:

Daca iti era prietena nu se dadea la el. In orice caz spune-i ca te deranjeaza acest lucru si daca vrea sa inteleaga bine, daca nu las-o. Eu asa as proceda.

| Arkhasas a răspuns:

Dacă vede că-i disponibil, e şi normal. Dacă dormi în post...
Ar trebui să-i mulţumeşti că astfel te determină şi pe tine să acţionezi.

| Costellino a răspuns:

Face misto de tine. Aceea nu e prietena, spune-i sa intre pe TPU sa-i bag un cartof in gura si sa isi vada de treaba laughing)
Spune-i ca ai facut rost de id-ul lui de mess si da-i id-ul meu sa-i zic vreo doua laughing)