| Demika a întrebat:

Salut tuturor! Am nevoie maxima de ajutor! Am fost cu un baiat acum ceva vreme. Ne-am despartit si ne-am impacat si iar ne-am despartit si dupa aia ne-am impacat. Cand ne-am despartit ultima data, eu inca il iubeam (plus ca ne-am despartit dintr-o prostie) si o prietena de-a mea a vorbit cu el si el a promis ca se impaca cu mine. Dupa cateva luni dupa promisiune s-a gandit sa ne impacam ( a zis ca trebuie sa-si tina promisiunea si ca inca ma mai place putin) eu i-am zis ca ma mai gandesc... Ce sa fac?
, mi-e frica ca vrea sa se combine cu mine doar pentru ca nu are o alta prietena!

Răspuns Câştigător
| D0zzz a răspuns:

Din descrierile tale, pare sa fie cam nepotrivit pentru tine. Este mai imatur, probabil. Fii desteapta si lasa-l in pace, ca sunt multi baieti in lume. Asa daca te vede ca esti oricand gata sa te impaci cu el, profita de tine. Daca te iubeste cu adevarat, el trebuie sa fie la picioarele tale, nu invers, cum faci tu. Discuta cu el si spune-i deschis ca asta nu mai merge, pur si simplu nu va potriviti. Iar tu ca sa treci usor peste asta, gandeste-te la toate clipele frumoase, la bunurile vietii si ca intr-o buna zi vei gasi baiatul ideal, cu care sa te potrivesti. Tine minte ca dragostea adevarata se formeaza in ani! Mult succes si va fi bine kiss!

4 răspunsuri:
| Florinel a răspuns:

Poi daca iti place de el... de ce nu sa te impaci cu el.Fa ce crezi tu ca este bine. :*

| DeepLooking a răspuns:

Am avut si eu o relatie cam ca a ta si crede-ma ca nu mai are rost sa va impaati. Desi nu mai tineam la el, ne impacam.Ma impacam cu el din obisnuinta si mereu ajungeam sa ne certam.Stateam o luna,doua impreuna,dupa care ne certam iar. Daca tu consideri ca mai tii la el si vrei sa va impacati, atunci fa ce iti dicteaza inima, dar sa te gandesti si la repercusiuni.Ai fost tare si ai rezistat si fara el, asa ca nu meriti sa mai suferi.Accepptand sa te impaci cu el, va considera ca esti moarta dupa el si ca te poate fraieri oricand.stii,orgoliul masculin... happy

| olesea993 a răspuns:

Heylaughing fa ce gindesti si ascultati inima, asta-i tot daca il iubesti cu adevarat, demonstreazai poate o data si o data isi va da seama, ce sentiment ai pentru el. Sper sa functioneze.:*:laughing)

| Ionelaa_8415 a răspuns:

Daca ai inceput sa ti la el e mai greu sa nu te tenteze o oarecare inpacare cu el. Dar la ce spui tu ca ti.e "frica" nu trebuie ia-l la o discutie intre patru ochii si vezii ce are degand. Si daca vrei inpacate cu el sa spunem "de proba" si vezi pe un timp cum se comporta cu tinee ` dar incearca sa nu te atasezi mai mult numai daca totul merge binewinking. Sper ca iti va fi de folos ce ti.am scriss`