| Ale080999 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare pentru voi. Sunt eu singura "nebuna" care, cand vrea sa isi faca o relatie nu are cu cine si parca nici un tip nu e pe gustul ei si care e vrea doar sex si atat?
Vreau sa aud si parerile sau experientele voastre.
Sunt singura de aproape un an si am inceput sa duc lipsa de anumite chestii ce tin de o relatie.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Durata de viata la un roman e intre 55 - 60 de ani media generala. Jumatate din promediul romanului l.am trait numai cu sex si panarame. Nam nimerit ceva sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine si m.am adaptat situatiei

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru mgtow):

Păi dacă o urâta cuminte nu te a atras...

| mgtow a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Nu pot trai cu una care nu ma atrage doar pentru ca gateste si ma rezolva la pat

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru mgtow):

Păi de aia le numești tu panarame pe toate...

| Ale080999 explică (pentru mgtow):

Dar cum vezi tu femeia perfecta chiar daca nu exista asa ceva pentru ca nimeni nu e perfect?

| mgtow a răspuns (pentru Ale080999):

Https://www.youtube.com/watch?v=KGlVutBJbtY majoritatea din alea care apar acolo arata bine dar ele se orienteaza la oamenii nepotriviti. Nu vor sa stea cu unu care stie de respect si familie. Alternativa ar putea fi asta pe viitor pana apar robotii in forma umana https://youtu.be/RL0gX1_NWTk

| Ale080999 explică (pentru mgtow):

Tu te orientezi mult dupa cum arata femeia, corpul si fizicul ei in general. Nu poti sa zici ca o femeie care arata bine nu vrea sa stea cu unul care stie de respect si de familie pentru ca nu e asa, o femeie frumoasa care se respecta cauta mai multe lucruri si stie ce e mai bine pentru ea, ce crezi tu ca e nepotrivit poate pentru ea e foarte bine si potrivit.

| mgtow a răspuns (pentru Ale080999):

Doar in filme exista basmul amoros sau in cartiile vechi cu scufita rosie. Acum vezi destrabalare/adulter cat te tine vederea. Curvà ramne asa, cei care stau impreuna se lovesc de toata oferta 2x1 si noi care ramanem singuri liberi de griji. De as prinde pe una ca ma inseala ii infig cutitu in cap si ala ramane fara ustensil pe viata. Deaia imi convine sa le iau direct hai vrei o tura... pai trebuie daca vrei sa te urci in masina de 50k faci un compromis - sau zici nu si astepti bus laughing asa le tratez pe scarbele alea toate.s la fel niciuna nu a reusit sa-mi arate vreo intentie buna. Unele refuza altele accepta.

| Ale080999 explică (pentru mgtow):

Cu gandirea asta cred si eu ca nu ai gasit o fata ok?‍♀️

| mgtow a răspuns (pentru Ale080999):

Varianta sfantului le.a speriat pe toate dar mi-am dat seama ca respectul si dovada de omenie se considera inutila. Am schimbat metoda prin direct doar sex apoi valea la mata acasa. iti dau un nr de la unu de 35 care nu a avut niciodata partenera si i.e frica sa plateasca pentru fûtai dupa aia sa-mi zici mie de sfintite cand stim ca nu mai exista deloc

| cristimihailov a răspuns:

Daca gasesti cate un cocosel ocazional, o sa fie mai bine decat un pumn de xanax...

| elaventurero a răspuns:

Știi cum se zice? Vizionam prin minte involuntar sau nu, apoi deseori intrăm într-un cerc vicios al unor concepții create tot de minte care ne tine captivi acolo.Si ce gândim că merităm fix aia primim.
Mai citim o carte sau anume un eveniment ieșit din comun care ne mai scoate din tiparele călduroase ale minții.
Ok.Gata cu fotosinteza. Pardon, filosofia. Chestia este că dacă căutăm ceva în viața cu atâta ardoare nu se va întâmpla sau se va întâmpla într-un mod forțat oarecum. Adică nenatural.
Acea 'lipsa' despre care vorbești o vei lua cu tine in noua relație. Eliminați lipsa înainte de a îți dori o relație iar apoi nu îți vei mai dori relația și așa va apărea relația perfecta?
Viața este.

| Ale080999 explică (pentru elaventurero):

Nu este vorba de o "lipsa" anume, doar de unele momente pe care le traiesti cand iubesti pe cineva, daca ma intelegi ce vreau sa zic.

| Alnisgiyg102 a răspuns:

Exact in aceiași situație sunt și eu laughing)) m-am săturat atât de tare de chestia asta, încât cred ca am inceput o relație la plictiseala. Dar dupa o perioadă mi-am dat seama ca sunt o proasta. M-am despărțit. Si am incercat sa vorbesc cu un baiat din trecutul meu. Sa vezi chestie, ala voia doar sex in mare. Nu zic ca eu nu voiam, dar orgoliu nu ma lasa. Asa ca uite ma acum dupa 6 luni tot singura. Incep sa cred ca sunt lesbi la cat noroc am cu băiețiilaughing)

| Ale080999 explică (pentru Alnisgiyg102):

Si eu m-am gandit la fel, ca mai bine eram lesbi, poate asa aveam si eu o relatie fericita si frumoasa. Eu tot astept sa apara persoana potrivita pentru mine dar parca nu mai vrea sa vina.laughing