| Roxana223 a întrebat:

Hey! Sunt intr-o relație de aproape un an,dar încă nu mi-am început viata sexuală. A existat doar petting,dar de puține ori și cam atât. Nu simt sa fac asta și nici nu sunt genul de persoana care sa facă asta doar dupa căsătorie(desi cand eram mai mica asta voiam),dar acum vreau sa fac asta cu persoana potrivita pentru mine,cu persoana cu care simt sa fac asta,care așteaptă pana când sunt pregătită.Pe băiatul cu care sunt în aceasta relație îl iubesc, dar din anumite motive n-am 100%încredere în el din cauza faptului ca vorbea uneori de fosta relație și cumva m-a distanțat. Acesta a zis ca așteaptă pana când o sa fiu pregătită,credeți ca este greșit ca nu fac asta? Pur și simplu vreau sa fac când sunt pregătită și când îmi doresc, dar totodată nici după daca ne-am despărți sa-mi arunce ca l-am ținut în loc sau etc.
E greșit ca încă nu vreau și nu simt sa fac asta cu persoana respectiva? Ar trebui sa pun punct acestei relații? Ofer funda! M-ar ajuta mult părerile voastre.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este gresit sa-i cedezi sexual de frica sa nu-l pierzi.
Daca te constrange sa-i cedezi atunci da-i pace si cauta-ti altul, ca nu-i interesat decat de sex.

| UrMom69424 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai viata sociala? Observ ca ai rankul 4 pe acest site si raspunzi la fiecare intrebare. Te simti mandra? Nu ai alte teluri in viata?

| VoidEternal a răspuns:

Mie mi se pare că nu o sa vrei sa inițiezi nimic cu actualul partener. Caz în care ar fi corect pentru el în primul rând, să-l lași să-și caute pe cineva cu care să aibă o relație completă.

| Crackman a răspuns:

E greșit sa stai pana la căsătorie și sa descoperi ca are un vierme de 3 cm și ramai cu el

| carevaescu a răspuns:

Nu e nimic greșit în a aștepta. Din contră, nu e nimic înțelept in a începe o relație sexuală fără să te asiguri că este în contextul potrivit.

De fapt, dacă toți am trata relațiile cu aceeași seriozitate, am fi o societate mai bună.

| helpforyou a răspuns:

Nu este gresit sa astepti atata timp cat ai nevoie. Iar persoana de langa tine, daca te iubeste va avea acesta rabdare de a te astepta. Dar mai important este ca iubitul sa creeze acest moment specil pentru tine, astfel incat sa simti siguranta, protectie si iubire.

Succes.

| AmedeeaBeea a răspuns:

Salut! Nu e deloc greșit să aștepți până ești pregătită. Daca te iubește, ar trebui sa aștepte. Iubitul meu m-am așteptat doi ani și jumătate (știu, destul de mult) și te înțeleg perfect, întrebările astea mi le-am pus și eu. Încercați să discutați și să fiți deschiși unul cu altul, ajută foarte mult. Și nu te mai stresa, daca ar fi stat cu tine doar pentru asta, nu cred că ar fi rezistat atât.

| Anonim0972 a răspuns:

Hey
Părerea mea e că faci foarte bine așteptând, eu zic că nu este bine să o faci forțată, sau este o vorbă, împinsă de la spate.
Este bine și faptul ca el ți-a spus deja că este de acord să aștepte până vei fii tu pregatită, așa că dacă osă vie vorba de a vă despărți nu va mai aibă posibilitatea să-ți spună că l-ai ținut tu în loc.