| anutza1991 a întrebat:

am si eu o intrebare? prietenul meu a fost plecat afara timp de 3 luni si cand sa intors am facut-o dar nu sia dar drumul in mine! problema e ca nu mi-a venit menstruatia si nu inteleg dc? pentru ca el nu si-a dat drumul in mine! pup

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, ramane un risc de sarcina cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti tu. Metoda asta de contraceptie este rezervata strict cuplurilor in viata carora un copil nu ar fi chiar o mare problema, tocmai fiindca are o frecventa mare a sarcinilor.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu inteleg ce legatura are ca prietenul tau a fost plecat in afara 3 luni cu faptul ca nu ti-a venit...ma rog... fa-ti un test de sarcina, chiar daca nu si-a dat drumul in tine e posibil sa fi ramas insarcinata.

| foxi a răspuns:

Dupa 10 zile fa test de sarcina!

| Bogdan_7395 a răspuns:

Nu ti-a venit menstruatia pentru ca el a fost plecat afara timp de trei luni, iar cand s-a intors ati facut-o dar nu si-a dat drumu in tine, pe langa dar aproape.intelegi?