| shaolina a întrebat:

am si eu o intrebare se cateva luni mi a aparut o galma la sanul stang...in partea de sus a sanului.ma doare si cu cat timpul a trecut aceasta a mai crescut; mentionez am 16 ani si sunt domnisoara! ce ar putea fi? de ce a aparut?worriedsad:yawn

13 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Hei, chiar daca esti domnisorica, mergi cu mama ta la un ginecolog sa te consulte! Nu poti sa stii ce este, si aici nimeni nu poate sti mai bine decat un doctor! Nu-ti fie jena, mergi neaparat la doctor ca e pacat sa risti si sa stai asa asteptand sa treaca de la sine! Sanatate multa si sa auzim de bine!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Cancer la san? Repede un control. bye

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Deci parerea mea este du-te la doctor pentru un control! vorba aia din tantar se poate face armasar! spune-i mamei tale si numai stati pe ganduri

| catalinas_6487 a răspuns:

Nu poate fi nimic grav daca este la suprafata happy
Iti sugerez sincer sa consulti un medic in domeniu pentru analizarea si rezolvarea problemei!
Cat despre tine stai linistita ca totul se va rezolva, problemele sunt trecatoare! Succes!

| Aanyaa a răspuns:

Poate fi un nodul, du-te la doctor sa nu se agraveze pentru ca acel nodul se poate transforma in cancer

| DeliciousMe a răspuns:

Cel mai bine du-te la doctor daca zici ca o ai de cateva luni este cam aiurea ca na daca era de la o lovitura si era ceva simplu iti trecea in cateva zile dar asa mai bine asigurate sa nu fie ceva grav

| stf a răspuns:

Esti nebuna? du-te naibi la doctor decat sa iti piezi vremea pe net ca sa intrebi de ce suferi ca doar nu suntem noi doctoritongue

| shaolina explică:

Asi mai dori sa adaug...ca menstruatia mi a vnt mai devreme si ca chestia de la san e mai umflata adica se cam observa prin piele ca sa spun asa...si ma doare la atingere

| shaolina explică:

Buna! am si eu o intrebare se cateva luni mi a aparut o galma la sanul stang...in partea de sus a sanului.ma doare si cu cat timpul a trecut aceasta a mai crescut; mentionez am 16 ani si sunt domnisoara! mi avnt menstruatia mai devreme cu 1 saptamana...si s a mai umflat pentru ca acum se vede adica se simte a iesit cam la suprafata.si ma doare cand ating ce ar putea fi? de ce a aparut?:

| Raull a răspuns:

Probabil sa fie sfarcul. am putea sa vedem si noi?batting eyelashes

| movu a răspuns:

Nu te panica, eu am avut asa ceva trece cu tratament, imediat sa consulti un medic endocrinolog nu e nimic grav insa daca nu tratezi ceea ce ai poate deveni grav:*

| Misu_5062 a răspuns:

Ai mare grija! Poate fi cancer sad

| eooooprima_2730 a răspuns:

Si eu am avut la mine erau din cauza dereglarilor menstruale.ti-as sugera o ecografie la sanihappy