| shaolina a întrebat:

am si eu o intrebare se cateva luni mi a aparut o galma la sanul stang...in partea de sus a sanului.ma doare si cu cat timpul a trecut aceasta a mai crescut; mentionez am 16 ani si sunt domnisoara! mi avnt menstruatia mai devreme cu 1 saptamana...si s a mai umflat pentru ca acum se vede adica se simte a iesit cam la suprafata.si ma doare cand ating ce ar putea fi? de ce a aparut?:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Melody a răspuns:

Nu mai intreba pe net pentru ca nu poate nimeni sa-ti dea un raspuns exact, nici chiar medic fiind. Trebuie o consultatie. Mergi la medicul de familie. Poate fi ceva serios.

| Necrophagist a răspuns:

Dermatologul o să o scoată cu bisturiul.
Ceea ce poţi face tu acasă e să pui o frunză de varză în acel loc până scapi de infecţie, să pui Mibazon de asemenea datorită conţinutului de antibiotic. Măcar 2 săptămâni numai fructe şi apă au ajutat multe persoane să scape de tot felul de afecţiuni dermatologice, asta doar ca observaţie...

| VelAndrei a răspuns:

Du-te la doctor!

| Draguta_7954 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medicul de familie el sigur vaa stii ce sa iti dea ca sa iti treaca. Multa sanatate si Funda?