| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare sunt indragostita de un baiat dar ne este foarte greu sa ne vedem deorece el este de la iasi si eu din buc vorbim la telefon etc si as vrea sa stiu daca merge relatia eu mereu ma intreb daca ma inseala cand intreb prieteni pe acolo spun ca nu m-a inselat nu stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
| Maya_9911 a răspuns:

Am avut si eu o relatie la distanta. el Italia, eu aici.venea doar in vacanta.Nu a mers, nu vreau sa te descurajez, ma rog, la mine a fost vorba ca nu l'am iubit. Daca va iubiti, va merge, fiti optimistihappy, si ai incredere, nu mai intreba ma inseala, nu ma inseala, asa vei inrautatii situatia doar.Ai incredere in el, si in tine. si va fi totu' ok.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Relatsiile la distantsa au sfarsituri tragice, nu merita sa fi intr'o relatie la distantsa decat din plictiseala.Si mai bine sa fii cu cineva cu care te poti vedea decat cu unul cu care te vezi din an in pasti si se linge cu toate.

| Floreenofficial a răspuns:

Ete na. poate chiar acum are prietena si in acelasi timp vbeste si cu tine.nu ai de unde sa stii ce face pana nu vezi cu ochii tai.eu zic sa ramana doar o relatie de prietenie si nimic mai mult.
succes! :*

| zalisa a răspuns:

"Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata ".
Deci?
Dacă vă iubiți cu adevărat va rezista.
Bze

| Didy_4281 a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai incredere. De unde sti ca el nu are o prietena acolo? mai bine spune-i ca puteti fi cei mai buni prieteni, dar nu o relatie la distanta.eu asta as face.BAFTA

| georginika a răspuns:

E greu de "intretinut" o relatie la distanta.Am avut si eu parte de asa ceva... o iubire de`o vara laughing...Stii cum e ochii care nu se vad se uita.si imi vei da dreptate cu timpul

| Stranger79 a răspuns:

Mda. Probabil ca o perioada va merge relatia si la distanta dar iti spun din propria experienta ca astfel de relati sunt foare rare. Nu trebuie sa disperi dar intre timp traieste-ti si tu viata ca cine stie de unde sare iepurele. Poate tu vei fi una norocoasa. Bafta happy

| ♥~Jully975~♥ a răspuns:

Nu vreau să te supăr dar ştii cum se spune :,, Ochii care nu se văd, se uită''. Astfel de relaţii sunt rare, deci dacă vreţi ca relaţia voastră să continue, trebuie să vă daţi o întâlnire, sau să programaţi o vacanţă împreună.