| Shtrumfy a întrebat:

Am si eu o mare dilema...se poate cumva sa ai simptome de sarcina desi inca nu ti-a venit, sau nu ti-a intarziat menstruatia? Intreb asta deoarece am avut contact exact in perioada ovulatiei(in urma cu 12 zile), si acum astept cu nerabdare sa vad daca sunt sau nu insarcinata. Poate imi doresc eu prea mult si am toate simptomele de inceput de sarcina, sau chiar se poate sa am aceste semne?

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Simptomele de sarcină apar după 2-3 săptămâni de la concepție.
Dat fiind faptul că tu ai avut contact sexual neprotejat în perioada ovulației, și în urmă cu 12 zile, este posibil să fi rămas însărcinată. Mi se pare puțin cam devreme pentru apariția simptomelor, însă, ca să te convingi, fă un test de sarcină peste 9 zile (cu urina de dimineață pentru acuratețea acestuia).
În cazul în care vei fi,
Naștere ușoară!