| dayanalove12 a întrebat:

am si eu o mare problema. v-am povestit acum cateva zile despre prietenul meu ca e gelos ca vorbesc cu varul lui.pai acum am alta problema. a inceput sa-mi placa de varul lui, adica, nu stiu ce sa spun ca simt pentru el.nu il iubesc, dar imi place de el.nu stiu ce sa fac.pe prietenul meu il iubesc foarte mult, chiar foarte mult si nu vreau sa ma despart de el vreodata, dar nu stiu ce se intampla cu mine. poate ca a inceput sa imi placa de el pentru ca poate vorbesc mai mult cu el, prietenul meu nu prea ma mai baga in seama, mereu e ocupat.nu prea vorbeste cu mine.nu stiu ce sa fac. ce ar trebui sa fac? credeti ca ar trebui sa il uit pe varul sau? va rog frumos sa ma ajutati.sunt intr-o mare incurcatura.nu stiu ce sa fac. vreau cat mai mult raspunsuri, dar bune. dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Ce sa iti zic. Poate ca prietenul tau a inceput sa se obisnuiasca cu ideea ca tu nu il mai iubesti, poate tu nu l-ai mai bagat in seama si de asta a dedus el ca nu il mai iubesti. Mai baga-l si tu in seama, fai niste declarati de dragoste acolo si spune-i ca nu ai nimic cu varul lui, si uita de acel var, el cred ca e un tip fermecator care daca ar fi sa fi cu el nu ai avea o relatie prea lunga finca nu e o persoana serioasa, tu gandeste-te inainte de a te conbina cu ceva, examineazal, vei ce fel de pers este, cum ar vedea el o relatie, daca e o persoana serioasa sau nu, daca e cu fitie si tot asa, nu te lasa purtata de val ca draga domne e dragut si ma place, gata is cu el, dupa aia tot tu suferi... Asa ca ferestete, daca tu zici ca il iubesti mult de tot pe prietenul tau si nu vrei sa te desparti de el uital pe varul sau... Prietenul tau poate se afal si intr-o perioada mai proasta, cu multe lucruri de facut, tu ajutal, fii alaturi indiferent daca e ocupat sau are probleme, ajutal in asi rezolva problemele si ai face treburile. Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzz

7 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Poi spune'i prietenului tau ca te deranjeaza ca nu se mai ocupa atata de tine.si daca nu se redreseaza o sa va despartiti. Daca se indreapta atunci o sa fie airasi ok, daca nu, tu deja i'ai dat un ultimatum.nu l-a respectat e treaba lui.din momentul in care s-a terminat timpul pe care i l'ai dat ca sa se indrepte si nu a facut niciun progres, te desparti de el si esti libera sa stai cu cine vrei tu, indiferent ca e ruda, prieten sau frate cu elwinking

| lolli_4147 a răspuns:

Da,uita-l pe celalalt! E doar o atractie trecatoare,fizica,ce nu ze va materializa in nici un fel,ce nu va avea o continuare. Ai toate motivele din lume sa renunti chiar si sa te gandesti la verisorul iubitului tau:iti iubesti prietenul si nu vrei sa renunti la el, nu ai putea fi niciodata impreuna cu celelalt, tocmai pentru.ca este verisorul prietenului tau,si daca,totusi,ai fi vreodata impreuna cu el,ai fi vazuta cu ochi rai de toti cei din jurul tau(actualul tau iubit,prietenii tai, prietenii lui, inclusiv verisorul)

| MihaCool99 a răspuns:

Poi ar trebui sa iti dai seama pe cine placi mai mult si sa iti dai seama pe cine placi sau iubesti mai mult.nu stiu ce sa zic...fa doar ceea ce simti mai bine pentru tine. fundita? plz

| Heath a răspuns:

Ménage à trois FTW!

| Passionlove a răspuns:

De asta era prietenul tau gelos, presimtea ca asa ce va intampla. Acum el chiar daca nu e ocupat zice ca este pentru a fi indiferent cu tine pentru ca tu ii acorzi mai multa atentie varului sau si nu lui, inceteaza sa mai vorbesti o perioada cu varul lui si vezi cum se comporta prietenul tau, daca apreciaza asta sau nu si vezi care este motivul pentru care nu prea te baga in seama. Vorbeste cu el ceea ce vrei sa-i vorbesti varului, pentru ca tu zici ca il vrei pe el nu pe var. Deci poate tu ar trebuie intai sa-i acorzi mai multa atentie lui si apoi celorlalti. Succes :*

| SubsemnatuTalentatu a răspuns:

straight face
Cum poti spune ca il iubesti foarte mult cand zici ca il placi pe varusuoh go on... Nu fi proasta oricum cu varusu nu o sa ai nici o sansa pentru ca daca se inteleg bine el nu va vrea sa se bage cu fosta verisorului {prietenul tau}
Ba fete din astea ca tine nu stiu dc mai cer ajutor cand sunt asa de oh go on

| eooCrisu_2579 a răspuns:

Mai acum daca nu te ajuta sa nu ma injuri big grin! Vorbeste cu prietenul tau si spune-i sa mai petreaca si el ceva timp cu tine ca i simti lipsa da sa nu i spui ca iti place de varul lui ca o sa fie nasol si daca nu petrece atata timp cat trebuie cu tine inseamna ca nu i pasa.Eu cand patesc asa fac in urmatoru fel comunic cu amandoi adica pe iubit ca iubit si pe prieten ca prieten daca ajung sa il iubesc pe prieten atunci raman ca el daca nu sa fie sanatos big grin.