| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o mica intrebare... Femeile virgine obisnuite cu orgasmul clitoridian vor avea probleme pe viitor cu orgasmul vaginal? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu exista orgasm pur vaginal. La femei, organul placerii este clitorisul (ce-i ca un fel de penis in miniatura). Vaginul nu are prea multe terminatii nervoase, prin urmare, simpla lui stimulare n-o sa te duca la orgasm. Ca sa ajungi la climax e nevoie de dubla stimulare (atunci cand esti penetrata intr-un anumit fel, se stimuleaza indirect si clitorisul). Prin urmare nu, n-ar trebui sa fie o problema faptul ca te-ai masturbat, ci dimpotriva. Daca stii ce-ti provoaca placere, iti va fi mai usor sa te exciti cand vei face dragoste. Spre deosebire de o femeie virgina, ce n-a avut niciodata experienta unui orgasm.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar daca sunt dependente de asta si au facut abuzde masturbare in adolescenta. In mod normal, toate femeile se masturbeaza in adolescenta, dar majoritatea au o viata sexuala normala ulterior, avand orgasm vaginal.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ar putea avea, pentru ca e posibil sa prefere ceea ce deja cunosc si sa caute sa ajunga la orgasmul clitoridian.
Dar, cu putina "munca" din partea lor si multa rabdare din partea partenerului, problema se rezolva.

| pietrean a răspuns:

Totul poate sa depinda de partener,ca sa ai si un alt fel de orgasm. Poti avea si orgasm clitoridian,dar si vaginal, in functie de ce pozitii adoptati.Dar daca mai atinge si "punctul G" se poate spune ca este un adevar barbat!
Daca vei inceta sa te mai stimulezi, exciti singura, ar fi mult mai bine, deoarece asa nu te vei obisnui doar cu acea"placere".

| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu vor putea avea probleme pe viitor, stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, fecioara mea, masturbeaza-te linistita. dumnezeu sa te aiba in paza.

| sensualus a răspuns:

Uh ce probleme? problema cum ink rezisti gadilind o asa de prea mult