| sopranaCadaverica a întrebat:

Care e diferenta intre orgasmul vaginal si cel clitoridian?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De vreo cateva ohhhhhhhhhhh in plus

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta dintre cele 2 tipuri de orgasme care pot exista in cazul femeilor, adica orgasmul vaginal si cel clitoridian, este legata de INTENSITATEA cu care se manifesta.De asemenea si de durata si usurinta de a o obtine. Orgasmul clitoridian fiind intotdeauna mai intens si de mai mare durata. Sanatate!

| Jackald100 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu cred ca cel clitoridian este mai intens deoarece eu îl am foarte scurt și foarte putina plăcere

| mihai69 a răspuns:

Din câte mi-a spus fosta, în primul rând intensitatea.

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

Care e mai intens?

| mihai69 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cel oferit de clitoris.
Aici ar mai fi de adăugat că multe fete NU mai pot continua actul după un orgasm clitoridian, au nevoie de o pauză pentru revenire.

| Quassaar a răspuns:

Mă amuz teribil sa observ că răspunsurile sunt date doar de domni...hahahaha

| nobodynowhere a răspuns:

Din cate stiu, la orgasm vaginal ajungi foarte greu, sau chiar deloc. Exceptie se face atunci cand clitorisul este foarte aproape de vagin si se atinge in timpul sexului.
Deci banuiesc ca intensitatea, durata de atingere a orgasmului (la cel clitoridian se ajunge mai rapid).