| anonim_4396 a întrebat:

>Hei: cat e de diferit orgasmul clitoridian fata de cel vaginal?laughing

1 răspuns:
| madyddd a răspuns:

Nu exista doua orgasme diferite, exista doar moduri diferite pentru a ajunge la ele. Orgasmul clitoridian este intens şi de scurtă durată, pentru că îl obţii prin stilmularea unui punct fix.
Orgasmul vaginal este mai profund, asta pentru că stimularea este mai amplă: vorbim de canalul vaginal, pe care găsim mai multe zone, de sensibilitate diferită, cum ar fi intrarea în vagin (unde sunt cele mai multe terminaţii nervoase), punctul G sau cervixul.Fiecare femeie are un grad de sensibilitate distinct, aşa că numai ea poate decide pentru ea care dintre cele două este mai bun.