| ciumanghel a întrebat:

Am si eu o mica mare dilemalaughing. Acum 2 saptamani fiind la scoala am mers in clasa la o prietena roxana de care imi placea si care nu vroia sa fim impreuna..am vorbit oleaca si am observat o fata care se numea andreea se tot uita insistent la mine.da nu i-am spus nimic.cand am ajuns acasa aveam niste mesaje de la ea pe facebook.mi-a facut niste complimente si apoi am vorbit cateva zile si ea mi-a cerut combinatia:p eu nu prea vroiam deoarece nu simteam nimic pentru ea dar am zis ca asa cum o plac eu pe roxana si as vrea sa fiu cu ea m-am gandit ca ea e in aceeasi situatie.pana la urma am zis ca da vreau sa fiu cu ea fata este foarte frumoasa draguta si de treaba.da m-am gandit ca poate o voi cunoaste mai bine si ma voi indragosti de ea.dar avem deja o saptaman si 2zile si tot nimic si ma vad cu ea in fiecare zii si vorbim. Mai tot timpul. vreau sa va cer parerea despre ce ar trebui sa fac ma gandesc sa ma despart de ea pentru ca nu vreau sa stau cu ea numa asa sa ma aflu in treaba.ea e foarte indragostita de mine si imi spune de multe ori ca ma iubeste si de astea.plus ca imi place de o alta fata de la ea din clasa sabina.cum sa fac sa ma despart de ea fara sa o fac sa sufere?

Răspuns Câştigător
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Casi majoritatea de mai sus, cred ca ar trebui sa o lasi in pace. Nu te critic, caci cunosc persoane in situatia ta, dar nu a fost bine de la inceput sa ii accepti cererea. Spune-i ca tu o placi pe Roxana sau pe Sabina sau ma rog pe care o placi(chiar ar trebui sa te hotarasti odata) si ca iti pare rau dar nu minti deloc. Daca iti spune ca e vina ei; ca ii pare rau sau chestii de astea, trebuie sa-i spui adevarul ( ca nu ai "iubito" de la inceput) si sa risti sa te deteste subtil. Cere mai bine parerea unei persoane apropiate tie, de preferat care o cunoaste si pe ea si hotaraste atunci ce vei face. Dar pune-te in locul ei. Ti-ar placea in momentul de fata sa fie Roxana xu tine doar asa ca stie cum te simti? Eu cred ca nu... Mie nu mi-ar place. Parerea mea e ca ar trebui sa o terminati. Succeswinking

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Acum de cine iti place de roxana sau de sabina? le schimbi ca trenu gara!
Pentru inceput fi cu cineva cu,care ai placerea sa fi! daca nu-ti place de aceasta fata nu o incurca, mai bine acum va suferi mai putin!
Cat despre ceea c priveste, fa-ti prima data ordine in ganduri, decide-te odata cu cine vrei sa fi si d cine iti place, p urma bagate intr-o relatie!

| IamGIPSY a răspuns:

Dragoste adevarata la o saptamana si cateva zile nu exista.
Las-o in pace ca mai mult rau ii faci.

Ca sa nu o faci sa sufere. fii si tu din ce in ce mai rece, si o sa se plictiseasca ea de tine.

Pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roxana,Andreea,Sabina...
Mare cuceritor mai esti la 12 ani...laughing

| ciumanghel explică (pentru anonim_4396):

Ce stii tu cati ani am eu?laughing straight face

| nytro233 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna astalaughing)

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Deja este prea tarziu oricum va avea de suferit dar ar trebui sa ii spui cat mai repede pentru ca daca vei lasa timpul sa treaca va tine si mai mult la tine si va avea si mai mult se suferit, poti sa te intalnesti cu ea intr-un loc mai linistit si sa ii spui ca iti place de ea dar nu va merge pentru ca aveti caractere diferite si ca nu vrei sa o faci sa sufere poti sa ii spui ca este tanara frumoasa are toata viata inainte si ca sigur isi va gasi pe cinvea care sa o iubesca la adevarata ei valoare, cam atat oricum o sa fie suparata pe tine dar este mult mai corect si mult mai cinstit din partea ta sa rupi relatia si ai grija cum iti alegi cuvintele sa nu o ranesti, spune-i cat mai repede. sper ca ti-am fost de folos

| FriendsWithBenefits a răspuns:

Niciodata nu exista chestia asta, anume sa te desparti de o tipa si sa nu sufere... Nu ai cum, dar daca tot zici ca e frumoasa si de treaba, si speram noi cei de pe TPU si isteata, eu zic sa mai stai cu ea o perioada, eu am stat cu o fata 2 luni, era si inteligenta si frumoasa si de treaba, etc. si apoi i-am dat papucii pentru ca nu simteam nimic, iar apoi tarziu mi-am dat seama ca am gresit si incepusem s-o iubesc, dar era deja pierduta. Esti dispus sa risti sa suferi mai tarziu? Mai asteapta si las-o pe Sabina ca nu cred ca te iubeste Sabina sau Roxana ca iubita ta. Pace!

| Geno a răspuns:

Hmm...nuj...fa chestii care ei nu i plac sau efectiv despartete de dansa incearca sa faci inasa fel incat sa nu ai timp sa te vezi cu dansa si ii zici motivu k nu ai timp sa stai cu dansa..sa continui relatia etc sau zii k vrei o pauza.eu asa faceam cand nu mi placea de cineva desi eram impreuna din mila sau la gura altor prieteniwinking si acum sunt prietena ft buna cu acele persoanelaughing succes

| pyssycutzaa a răspuns:

Paii.daa ori cu una ori cu alta hotarastete baiatule... daca vrei sa te desparti de andreea gaseste mai multe defecte care le-a facut pe parcursul relatiei si spune-i ca nu vrei asa ceva langa tine si punct

| ciumanghel explică:

Deci roxana iese din ecuatie.nu are rost sa unblu dupa ea. Cred ca pana la urma mai stau cu andreea si voi vedea eu ce voi face. Cat despre sabina stiu ca i-a spus andreei ca sunt ft dragut si nu stiu ce.....sabina cand ma vede imi trage un zambet frumos.....ramane sa aflu care sunt intentiile ei si apoi voi trage o linie. Multumesc pentru raspunsuri>big grin