| Paradox1327 a întrebat:

Sunt clasa 9-a si de ceva vreme m-am indragostit de o fata de la alta clasa.Am vazut ca si ea se uita la mine mai insistent cand trec pe langa ea.Dar nu stiu cum sa vorbesc cu ea,cum sa ma bag in seama, nu am vorbit niciodata cu ea.

6 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Intreab-o de o ora. un profesor ceva. [spui ca ai ceva de discutat cu un prof, si nu sti cum sa dai de el] orice.
PS: SA FIE SINGURA, NU INCONJURATA DE IDIOTI/IDIOATE, CA IESE NASOL. (propria experienta)

| Vvistula a răspuns:

Frate tupeu asta e tot ce conteaza, poti sa ii spui ca ai observato si ca e frumoasa, eu sunt tot pe clasa a 9 daca merge la mine merge si al tine dar chestia e sa nu te duci la ea si sa ii zici buna stii... si apoi te pierzi trebuie sa fi deschis si dezghetat, oriucm si ea o sa se simta rusinaat asa ca nu iti fie teama ca o sa rada de tine sau asa ceva, ea gandeste ca tine, si ei ii e rusine, daca zici ca se uita insistent la tine inseaman ca te-a observat si o atragi asa ca in capul ei e la fel ca la tine ( cum sa vorbesc cu el), de aceea nu trebuie sa iti fie teama.Cand te duci la ea ii zici simplu :Buna, te-am vazut tot timpul pe aici ---eu sunt --- si banuiesc ca o sa te descurci. Acum cateva zile se uita una de a zecea la mine tu stii cum m-am simtit?

| feraryyy78 a răspuns:

Trebuie sa-i spui ceva, orice pentru inceput, iar apoi spune-i ce simti.

| Paradox1327 explică (pentru feraryyy78):

Dar ce? Ma duc asa pur si simplu si ce sa-i zic?

| feraryyy78 a răspuns:

Nu, initial spui ceva banal, si o sa incepeti o discutie si tot vorbiti nimicuri, iar abia dupa cateva zile ii spui.

| AnneMarie78 a răspuns:

Un lucru bun ca sunt fata..ai grija la vorbehappy