| Iubibila01 a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire. Am facut pana acum dragoste de 3 ori cu prietenul meu. (am fost prima lui fata). Actul nostr sexual a durat mult, aproximativ, mai mult de o jumatate de ora, pana ce am obosit eu, timp in care el nu a ejaculat DELOC. Oare este o problema medicala? sau fac eu ceva gresit? S-a mai confruntat careva din voi cu problema asta?
Daca nu ejaculeaza nu exista posibilitatea sa raman insarcinata?
P.s : Mereu am folosit prezervativ

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca foloseste prezervativ, cat despre "problema" incearca lucruri noi, incearca sa scoti sunete, sa nu stai muta, ca o papusa, sa-i spui lucruri cand o faceti, ca-l vrei, ca e bine... chestii d-astea, sa schimbi pozitia, dar conteaza si ritmul in care o faceti. Daca el se misca ca un melc, logic nu iti place tie, ca nu simti mare lucru si lui ii place, simte sexul mai mult timp. Ideea e sa-l intarati cand faceti sex, sa-i spui "mai repede, mai repede", sa vezi cum se reduce durata la 10-20 de minute. Daca nici asa nu merge, asa e el, se excita greu si se termina greu. Unele femei adora asta la un barbat, sex ore intregi laughing. Mult noroc.

| Iubibila01 explică (pentru PsychologyCupid):

Multumesc mul de sfat laughing. O sa incerc sa il pun in aplicare. Si mie imi place asta. dar totusi, pana la un punct laughing

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai obosit tu extrem de repede, rpobabil el nu se prea pricepe sa te excite. In general, un act sexual normal dureaza in medie 20-30 de minute sau chiar mai mult. Sigur ca puteti avea ocazional acte sexuale foarte scurte, dar astea sunt rare. Nu inteleg de ce obosesti tu atat de repede, inseamna ca nu iti place suficient de mult, altfel ti-ai dori sa dureze cat mai mult. Si probabil, simtind dezinteresul tau, partenerul tau nu poate ejacula nici la sfarsit, cand tu declari ca vrei sa va opriti.
daca nu ejaculeaza, poti ramane insarcinata de la lichidul preseminal, daca nu v-ati proteja.

| neutrino a răspuns:

Sigur nu ai fost prima lui femeie. Omul are experienta. Daca ati facut sex corect protejat nu ai cum ramane gravida.

| Iubibila01 explică (pentru neutrino):

Are doar 17 ani si eu 18 laughing)

| neutrino a răspuns (pentru Iubibila01):

Te-a pacalit un minor cu acordul tau! Sper ca nu ti-ai facut si planuri de viitor cu el.

| Iubibila01 explică (pentru neutrino):

Ehh. Nu vorbi asa laughing. Avem o relatie bazata pe iubirebatting eyelashes. El chiar tine foarte mult la mine. Si a fost dispus sa astepte, pana am fost eu pregatita sa facem fragoste. Am stat cam 2 luni jumate impreuna, si doar dupa ce m-am convins ca tine la mine am facut asta. Dar acum nah, a intervenit aceasta mica problema, despre care nu stiu ce sa cred. tongue

| DeeaMarry a răspuns (pentru Iubibila01):

2 luni si jumatate? Relatie bazata pe iubire? laughing
Eu tot mai sper ca ai vrut sa scrii 2 ani si jumatate.
In 2 luni si jumatate nu poti afirma ca aveti o relatie bazata pe iubire, nici ca tine la tine, nici ca a fost dispus sa astepte, cu atat mai putin ca tine la tine.
Sunt curioasa ce ai zice despre un baiat care "asteapta" 2 ani si jumatate.thinking
Sper sa nu te superi, nu am vrut decat sa iti deschid ochii.

| Iubibila01 explică (pentru DeeaMarry):

Ehh. nu stiu ce sa zic. eu chiar am impresia ca tine la mine. e foarte atent si imi face mareu pe plac. si are grija de mine. Am fost internata 8 zile in spital pentru o problema cu plamanii si venea in fiecare zi la mine si statea cate 2 ore. si multe alte gesturi mi-au dat de inteles ca, chiar s-a indragostit de mine. Dar asta e parerea mea, poate gresesc, poate nu, voi vedea cu timpul... Daca ai tu sau eu dreptate.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Iubibila01):

Sper ca tu sa ai dreptate happy.
Dar sa fii cu ochii in patru!

| Iubibila01 explică (pentru DeeaMarry):

Ma uitam la vechile intrebari, si la raspunsurile date de tine. Vreau sa stii ca desi am facut-o destul de repede, deja avem 10 luni de relatie si ne iubim la nebunie, ar face orice pentru mine si eu pentru el... deci o relatie nu e conditionata de cat de repede faci sex, ci de cei 2 parteneri. Fa ce te indeamna intuitia, si ce iti place. sa ai o viata frumoasa :*

| DeeaMarry a răspuns (pentru Iubibila01):

Multumesc pentru sfat!
Mie una pana si 10 luni de relatie mi se par putine.
Daca tu asa consideri ca e bine si esti impacata sufleteste, ma bucur pentru tine.
Iti doresc sa nu regreti niciodata decizia luata si sa fii fericita alaturi de iubitul tau happy.

| Azµre a răspuns:

Mai cronometrați-vă odată laughing poate ai greșit timpul...
Nu e nimic, ce tu vrei să termine mai repede? laughing

| Felys a răspuns:

Asta ar trebui sa il preocupe pe el nu pe tine, probabil pana sa o faca cu tine era obisnuit sa se masturbeze si acum e altceva, o sa se rezolve de la sine problema, nu iti face atatea griji

| Iubibila01 explică (pentru Felys):

O sa incerc. Eu tin la el si nu vreau sa fac nimic gresit, de asta imi faceam atatea griji big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu rămâi însărcinată dacă foloseşti prezervativ!
Te pup!

| mariumarius a răspuns:

laughing)

| Iubibila01 explică:

Eu laughing sunt ''barbata'', dintre noi 2 laughing)

| TimeeaBtrx a răspuns:

Sa incerci sa prelungesti preludiul, schimbati poziitile...iar daca el nu a ejaculat nu se pune problema sa ramai insarcinata, e bine sa folositi prezervativ, asa evitati bolile prin transmisie iar u o sarcina nedorita.totusi ar trebui sa te consulti cu un medic ginecolog si sa te axezi si pe pastilele contraceptive daca vri sa fi sigura ca nu ramai insarcinata. va urez bafta!