| ursarudennis a întrebat:

am si eu o mica problema: de la un timp o fata din clasa a inceput sa ma placa si m-am bagat cu ea! Dar nu stiu am un sentiment ca ea joaca teatru, adica ca se preface.

Dar sa va spun comportamentul ei : la scoala ma baga in seama, vorbim, ma alearga, imi da palme, cand suntem mai singuri ma ia in brate, vrea sa ma sarute.

-Si de multe ori daca ma vede ca vorbesc cu o fata gata se supara

Eu chiar o iubesc dar cum vam mai zis am un sentiment ca nu ma iubeste, ci ca joaca teatru si se preface

Am uitat sa mentionez cu aceasta fata am mai fost acum 2 3 luni in iarna... si acum nu stiu sa nu se razbune pe mine...

Eu chiar o iubesc :X ajutati-ma cu niste sfaturi plss dau fundita plss :X

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, intr-o relatie e nevoie de incredere, dupa cum spui tu, ea se comporta frumos cu tine si se vede ca simte ceva pentru. tine, de ce s-ar razbuna? I-ai facut ceva in trecut? Eu zic sa traiesti momentul si sa lasi gandurile astea deoparte ca nu iti fac bine, important e ca sunteti impreuna si va iubiti.
Daca se comporta frumos si normal cu tine nu cred ca trebuie sa iti faci griji, daca nu e cazul.
POarta-te si tu frumos cu ea si atunci totul va fi okwinking.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai probabil sună asta cu "să se răzbune pe tine" pentru că am văzut că modelul ăsta de mentalitate este larg răspândit printre adolescentele acestui deceniu.
Ce-ai putea tu să faci? Hmm... să ţii minte pe viitor să nu revii la aceiaşi femeie la care ai mai fost.
Dacă zici c-ai mai fost cu ea, acu ce mai cauţi?! Alta!
Dacă nu iese cum spun eu, trăieşti tu excepţia de la fenomen.

Sănătate.

| Bacemi a răspuns:

Tu profita de sansa avuta si incearca sa te simti bine. Fii indraznet si bucura-te de relatia avuta. Nu stiu cat poate dura si daca e la misto dar nu prea conteaza acum. Daca iti place tu accepti situatia si speri sa dureze cat mai mult. Nu putem sti daca ii place cu adevarat de tine dar nu prea are ce rau sa iti faca. Traieste clipa!

| andrey18 a răspuns:

Daca chiar o iubesti, atunci nu ai de ce sa nu o arati. Daca ea se poarta frumos cu tine, poarta-te si tu frumos cu ea si chiar daca ar incerca sa joace teatru(sa speram ca nu), o sa ajunga sa te iubeasca din nou fara sa vrea, odata ce a mai fost cu tinewinking. Incearca asa. Bafta!