| faranume_1314 a întrebat:

Bunahappy! am si eu o mica problema, mie imi place de un fost coleg de generala, pana acum nu mi. a placut de el dar acum chiar il plac. oricat as vrea sa fim impreuna imi e frica sa ii spun, suntem prieteni dar ma gandesc ca daca i-as spune l-as indeparta de tot de langa mine si chiar nu vreau asta.credeti ca merita sa ii spun ce simt pentru el?

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Te sfatuiesc sa mai astepti pana isi da si el seama ca il placi,sau sa ii spui chiar cand il intalnesti, dar daca esti o fire rusinoasa(ca si mine ) nu-i spunepana nu-si da el seama. Abordeaza-l cu gesturi mici, si el o sa-ti raspunda.winking

4 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa ii spui ceea ce simti, in definitiv daca iti este prieten adevarat nu are de ce sa se supere. De unde stii ca el nu simte acelasi lucru pentru tine, dar nu are curaj sa iti spuna?

| Arrr a răspuns:

Poti sa il / o rogi pe un /o prieten / a comun / a sa-l intrebe daca ii place de vreo fata, daca zice da, de cine, si asa poti sa vezi daca te place si daca merita sa ii spui ce simti pentru elbig grin
Sper ca te-am ajutatwinking

| geox99 a răspuns:

Da

| bitza2000 a răspuns:

Buna! Sigur ca nu sar supara daca sunteti prieteni din generala e imposibil sa se supere pe tinebig grinEu te sfatuiesc sa ii spui sau daca tie frica zii pe mess. Sper ca te-am ajutat