| LittleRose a întrebat:

Am si eu o mica problema si in acelasi timp si o nelamurire. Eu si prietenul meu a trebuit sa avem o relatie la distanta, din cauza ca este la liceu in alt oras. Ne vedeam in week-enduri si foarte rar si in timpul saptamanii. Parintii nostri stiau, erau de acord, toate bune si frumoase. Ne intelegeam foarte bine, totul era perfect, pana cand imi spune ca si-a gasit pe altcineva, ca respectiva o sa-l iubeasca mai mult decat mine si tot felul de chestii din astea. A iesit urat, ne-am certat cu totii, domnisoara in cauza ma suna, ca e iubitul ei si ca ea tine la el. Nu aveau impreuna nici macar o saptamana! [ ea are 15 ani, el 17 jumatate.]. De atunci, noi am tot vorbit, el ma tot cauta, zicea ca ma vrea inapoi, ca ii pare rau, am vorbit si cu un membru al familiei sale, iarasi toate bune..si cu toate astea am aflat ca el ii spunea ei lucruri urate despre mine si ii canta ei in struna, spunandu-i exact ce voia sa auda.
El e genul mai golanas, care se baga in tot felul de tampenii si nu stie cum sa mai iasa. Este un tip care nu accepta multe lucruri de la o fata, iar eu eram exact asa cum voia el, adica o fata cuminte si cu capul pe umeri. Tipa asta e exact opusul meu [ si varsta isi spune cuvantul ]. Din cate am inteles eu, ea este destul de cunoscuta in acel oras si multi se tem de ea si de cunostintele ei.El ultima data mi-a spus ca a avut o problema acolo, de aceea s-au impacat. Oara sa fie vorba despre santaj, frica sau despre bunavoie si o atractie intre ei?
[ea are un aspect neingrijit si trasaturi nu prea dragute pentru o fata]. Despre ce sa fie vorba de fapt?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uff, sa iti spun pe aia dreapta: el s-o stricat acolo, nu mai este baiatul pe care il cunosteai (si de care te-ai indragostit).
Stiu ca te va durea asta, dar nici nu trebuie sa-ti spun acum ce ai de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai... nici nu a trebuit sa fac efortul sa citesc tot. doar ce ai iesit din scutece si daca ai par pubian si tate crezi ca stii ce este dragostea? pai parintii stiau si erau de acord sa ti-o tragi? si mai ai si pretentii? ce iubire este asta? dorea sex si a gasit una care sa-l ofere mai des, tu erai disponibila atunci... hai si mai cresti. si vezi ce o sa faci cu copii tai

| rikkimady16 a răspuns:

Eu zic sa lamuresti problema cu el. Suna-l, intreaba-l despre ce e vorba. explica-i ca nu sti ce sa crezi ca ai auzit ca vorbeste lucruri urate despre tine si ca ce se intampla cu el. in fata vorbeste frumos si apoi gata. explica-i lui, e cel mai simplu. intreaba-l daca are problema cu fata respectiva sau il santajeaza...rezolva problema simplu! Intreaba-l pe el! nu stiu de ce va complicati asa, daca nu intelegi comportamentul lui atunci el trebuie sa te lamureasca si cel mai simplu ii sa ii spui tot ce te-a deranjat dar frumos nu cu urlete si certuri happy Bafta!:*

| cihupacihups a răspuns:

Pai nu stiu, poate ca tipa e buna in toate adica intretine relatii si le satisface placerea baietilor, posibil prietenul tau a cazut prada si la un moment dat si-a dat seama ca ea il santajeaza, poate ca ea ii zice tot felul de timpenii precum ca ar putea sa spuna cuiva ca el a avut relatii cu ea cu forta si ea inca e minora... ei bine asta presupun eu dar chiar daca r fi asa cum cred eu poate ca baiatul ti-ar zice si tie asta, sau poate ca nu are incredere in tine sau ii este frica de ceva anume.