| anonim_4396 a întrebat:

am o relatie de vreo 3 luni. fata de treaba isteata comunicativa sufletista. eu o iubeam enorm. daar ca si restul oamenilor avem defecte. spre exemplu eu sunt mai inchis in mine urasc petrecerile si porcarii d astea ea e opusul meu laughing ideea e ca de vreo ceva timp parca s a schimbat ceva la ea. este foarte rece fata de mine. inainte era la scoala foarte deschisa fata de mine vorbeam etc. acum imi raspunde cu raceala mai mult asa sa o faca. ideea tampita este ca eu nu prea ma vad cu ea decat la scoala si cam atat. in week enduri nu poate pentru ca efectiv sta numai cu prietenele ei si imi zice mereu ca nu poate sa renunte la ele si sa se vada cu mine. si chiar si in week endurile in care nu se vede cu ele tot nu vrea sa ne intalnim. pe Facebook (analfabetism intentionat) abia mai raspunde si daca o face vb ca niste prieteni. am incercat sa ii spun ca s a schimbat insa a inceput sa zica de mine ca sunt nu stiu cum ca dc ii spun eu asa ceva ca nu e adevarat ca o deranjeaza ceva la mine insa nu vrea efectiv sa spuna ce. am incercat sa o trag de limba sa aflu ce o supara nu spune nimic. am zis ca daca e suparata sa nu ii mai zic nimic pe fb o zi in speranta ca o sa imi dea ea un semn de viata. nimic... nu stiu ce sa fac efectiv... refuza orice fel de comunicare. ori eu la scoala in pauze nu pot sa discut probleme existentiale si alege practic sa stam pe loc si sa ne lovim de un răhățel de problema. ce e de facut in situatia asta?

9 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Se pare ca nu mai e interesata, nu trebuie sa o fortezi

| neutrino a răspuns:

Gresesti, tu nu esti intr-o relatie cu ea, dar visezi sa fii. Este bine si asa, numai ca pe ea nu prea o intereseaza persoana ta.

| SkyPilot a răspuns:

Relatia asta este dusa, nu esti ce isi doreste ea. Daca prietenele sunt mai importante ca tine, este timpul sa renunti la ea si sa cauti alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai tata? o femeie pe langa se vrea iubita si f...ta, mai vrea sa fie si distrata, si imbracata, si plimbata si admirata, si respectata.mai au ele si niste mari scapari, ca sant cam altfel decat noi barbatii, dar seriozitatea prea mare strica, si usuratatea mintii tot la fel.Deci cautati-va un echilibru in toate astea daca vreti sa puteti trai o viata amandoi.

| XDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vrea efetiv sa comunice frt... ea zice ca totul e ok si recunosc nu sunt mare lover boy... dar daca nici macar nu mi spune ce nu i convine la mine deschis eu ce sa fac? sa merg la ghici? ca nu st mama omida

| anonim_4396 explică (pentru XDeath):

Atunci fistecare pa drumul lui, deoarece in dragoste nu incap fitele fara rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nu esti cu ea si probabil nu ai fost niciodata. In afara scolii nu vrea sa stea cu tine si abia te baga in seama dar tu spui ca sunteti impreuna... Tu intelegi macar logica unei relatii? Ea nu e suparata, pur si simplu s-a combinat cu tine ca sa aiba ce sa faca la scoala. Cand nu e la scoala, are destule de facut, motiv pentru care te si ignora. De 3 luni esti implicat intr-o relatie pe care o ai de unul singur.

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns:

I s-au dus fluturasii cauta alta