| Mysteryossa a întrebat:

am si eu o mica problema:sunt cu prietenul meu de 5 luni, si mi-a dovedit ca ma iubeste, dar de vreo 3 luni ne certam aproape din orice... el zice ca face crize din astea pentru ca e gelos si ii e frica sa nu ma piarda, dar eu ma gandesc cateodata ca vrea sa ne despartim si nu stie cum sa imi zic.si atunci cauta motive de cearta.de fiecare data cand ne certam mai tare, eu il intreb daca vrea cumva sa ne despartim iar el se enerveaza si mai tare si ma intreaba cum de ma pot gandi la asta? chiar nu stiu ce sa credsad funda si vot happy pls

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu cred ca vrea sa se desparta de tine,de altfel, nu cred ca i-ar fi greu sa iti dea papucii, chestia e ca e gelos si asta nu e deloc bine.Incearca sa comunici cu el,sa ii spui ce simti si sa incerce si el sa te inteleaga si sa nu se certe din orice cu tine,acum depinde si comportamentul care il ai tu vizavi de el,daca nu cumva il provoci.
Dar,daca el provoaca cearta inseamna ca lui asa ii place, sa se certe cu tine si apoi totul sa revina la normal, tu sa il ierti si sa induri in continuare.Nu are rost.
Spune-i ca daca mai vrea sa fie ceva intre voi, sa nu mai caute motive de cearta si sa incerce sa se controleze.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu un om gelos niciodată nu vei avea liniște.
Gândește-te bine și la rece!
Pa, pa.

| TheRoyalHH a răspuns:

Pai trebuie sa discutati, calm altfel nu n-aveti cum vorbi, spuneti-va un altora greselile cereti-va iertare big grin