| Dori334 a întrebat:

În urmă cu o lună am avut un act sexual neprotejat(m-am dezvirginat,dar nu s-a terminat in mine). Pentru siguranța am luat pastila de a doua zi, la câteva zile după administrarea acesteia având scurgeri puține. La 3 săptămâni dupa actul neprotejat mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ. In luna octombrie CM mi-a venit normal,regulat,ca de obicei. Oare,exista posibilitatea să fi rămas însărcinată? Mentionez că nu am nici o simptoma,doar că parcă am senzatia că nu am poftă de mâncare de o zi. Rog seriozitate, sunt foarte stresată de acest lucru. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin efectuarea testului de sarcina amintit : ''La 3 săptămâni dupa actul neprotejat mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ.'', ai obtinut rezultatul cert, valabil si corect prin care ti s-a confirmat faptul ca NU exista hormonul de sarcina hCG in urina testata si in consecinta NU exista o sarcina instalata in uterul tau. Celelalte aspecte privind modul in care s-a produs dezvirginarea cat si folosirea pastile contraceptive, ma abtin sa le caracterizez dar si sa le comentez. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru siguranta trebuia sa folositi prezervativ. Bolile sexuale sunt la moda, mai ales la astia naivii care nu inteleg nimic, cu atatea informatii pe internet.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti foarte stresata de acest lucru, folositi doar prezervativul la sex si stresul dispare total.
Cel mai mare stres ar trebui sa-l ai din cauza bolilor cu transmitere sexuala, ca de-o sarcina scapi in 10 minute, la orice cabinet privat de ginecologie, dar de HIV, sifilis si HPV, nu mai scapi.

| sofisis a răspuns:

Alt copil care incepe viata sexuala d'ampluea sad
Nu, nu esti gravida. Foloseste prezervativul!

Răspuns utilizator avertizat