| Animsai a întrebat:

Buna Tpu.Incep prin a va spune ca am un baiat la scoala, mai mic decat mine cu 1 an, este simpatic, si de curand mi-a spus ca ii place de mine.Problema este ca el este foarte timid.A vorbit cu cativa dintre prietenii mei si le-a povestit ca ii place de mine, doar ca ii este frica, ca nu cumva sa imi bat joc de el. Ceea ce nu se va intampla pentru ca nu vreau sa imi bat joc de el.Am impresia ca ii este frica de mine laughing pentru ca are o retinere fata de mine, nu vorbeste aproape deloc cu mine. Tind sa cred ca are nevoie de afectiune, dragoste etc etc.Iar eu ii pot oferi asta.Numai ca nu am cum sa ma apropii de el, din moment ce el nu vorbeste aproape deloc.Mai ales ca prietenii lui il tot zapacesc sa vorbeasca cu mine. Zilele astea au avut loc niste intamplari penibile.Cand am plecat de la scoala eu eram cu niste colegi si el tocmai trecea pe langa noi.Am vrut sa vorbesc doar ca el a fost foarte timid si nici nu s-a uitat la mn.La un moment dat big grin am zis :,, Heiii, sun aici! " si el s-a uitat si a plecat, atunci toati au inceput sa rada de el ca nu a vorbit cu mine.Si am inteles ca nu voia sa treaca pe hol pentru ca eram eu acolo laughinglaughingsi se rusina.Totusi, fata de colegii lui vorbeste de mine si de cele mai multe ori il surprind privindu-ma.Cateodata imi ia apararea si de cateva ori, prin joaca " a incercat sa ma ia in brate.

Ce as putea face eu in situatia asta? in primul rand, as vrea sa ii dau de inteles ca nu vreau sa imi bat joc de el.Nu stiu cum se simte, mai ales ca mi-a spus in fata : Imi place foarte mult de tine big grin big grin.Cred ca se simte penibil si vreau sa il fac sa inteleaga ca nu este asa.

Cum sa ma apropii de el mai mult, si cum sa ii arat afectiunea mea?
Multumesc pentru. ca a-ti avut rabdare sa cititi. Sper ca imi puteti da un sfat. happy

6 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Incep si eu prin a te corecta, "ati avut" se scrie asa nu cu "a-ti".
Nu e asa complicata problema, probabil ca atunci cand ti-a marturisit sentimentele tu nu i-ai acordat un "raspuns" care sa-l multumeasca, si poate a interpretat ca nu ai intentii serioase cu el.
Trebuie pana la urma tu sa-l iei tare si sa-i spui ca si tu il placi si ca nu iti place ca e asa timid de fata cu tine.
Asta in general, daca tipul e speriat de bombe (fata de toti), trebuie sa insisti foarteeee mult, pana la urma trebuie doar tu sa lupti ca sa fiti impreuna: se poate sa merite sa lupti, dar e posibil si sa nu merite sa lupti dar sa o faci.

| ksuper31 a răspuns:

Vorbeste cu el cand sunteti doar voi doi. Spune-i sa si tie iti place de el si incearca sa te apropii din ce in ce mai mult de el.El probabil nu este atat de timid pe cat spui tu, dar iti este rusine de ce zice lumea. Spune-i ca nu iti pasa de lume si ca il placi mult.Fa-l sa se simta 'rege', daca ma intelegi.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| tania_5982 a răspuns:

Ce poveste! Aproape mi-au dat lacrimile! Cred ca ar trebui sa vb. cu el, sau daca este timid si fuge, incearca sa vb. cu niste colegi de-ai lui, care sunt mai apropiati de el, si spune-le ca si tu il placi si sa-i transmita. Poate isi va face curaj si macar te va saluta cand te vede pe hol.

| maf16 a răspuns:

In primul rand vreau sa intreb cati ani are tipul?
Nu prea ai ce ii face decat sa incerci sa vorbesti tu cu el. E destul de nasoala povestea dar nu prea ai ce face...straight face

Funda?

| Animsai explică (pentru maf16):

Tipul are 14