| mee_3494 a întrebat:

Am si eu o nelamurire eu am 15 ani si prietenul meu are 18 [aman 2 suntem virgini] daca ne incepem viata sexuala pentru mine durerea va fi mai mare stiind ca si el e virgin si nu are experienta.Multumesc.FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| ElenaMaria a răspuns:

Daca asta simti nimeni nu te opreste sa nu o faci. Daca stii sigur ca el tine la tine si aveti ceva timp de cand va cunoasteti.Sa te gandesti bine inainte ca sa nu iti para rau. Durere e un pic si cu si fara experienta.Sa nu iti fie teama. Daca pasiune e durerea nici nu ai sa o simti foarte tare.Lasa-te purtata de val. Vorbeste cu el sa fiu preludiu mai mare si sa fie romantic. O sa fie bine.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Durerea e aceeasi, cu sau fara experienta, numai daca este brutal e mai mare. Eu te sfatuiesc insa sa mai astepti putin, pentru ca pentru tine e prea devreme. Femeie la 15 ani, e mai mult o rusine decat o mandrie. Daca te iubeste cu adevarat, te va astepta, macar un an. Daca-i oferi virginitatea ta, nu e o garantie ca va fi mereu cu tine.Cunosc mii de cazuri, cand fetele au fost abandonate cu mult mai devreme decat se asteptau.Sunt unii baieti, care chiar apreciaza mai mult o fata care e "tare pe pozitie", decat una care cedeaza usor. Dezavantajul durerii, e minim pe langa toate celelalte dezavantaje.

| shtephie a răspuns:

Care este intrebarea?

| roxy_7432 a răspuns:

Si durerea conteaza dar riscurile sau consecintele si mai mult.Mai bine schimba unghiul din care privesti si analizezi lucrurile, pentru a lua o decizie corecta.

| alinutzzza a răspuns:

Pai nu stiu daca durerea e cauza principala, daca il iubesti si te iubeste nu o sa simti atat de mult durere. Gandeste-te. esti pregatita sa iti incepi viata sexuala? de la 15 anisori. Sper sa nu iti para rau happy