| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire. poti sa ramai insarcinata imediat dupa menstruatie? eu am intretinut relatii a doua si a treia zi dupa si de atunci a trecut 12 zile si am niste dureri de burta ingrozitoare de vreo 3 zile... oare sunt insarcinata? astept un sfat

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata. riscul este de 5% in primele 5 zile numarate din prima zi de sangerare (atentie!) si creste ulterior. Oricum, intr-o sarcina atat de mica nu exista motive pentru a avea dureri violente de burta, alta treuie sa fie cauza (poate o boala cu transmitere sexuala, daca ai facut sex neprotejat).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stii ca nu a ejaculat in vaginul tau si ai luat pastila de 2º zi atunci nu ai cum sa ai fat.

| piticdulce a răspuns:

Cel mi bine e sa faci un control la ginecologhappyo sa primesti un raspuns concrethappy