| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am intretinut relatii sexuale pentru prima data neprotejat, s-a terminat afara, dupa 12 zile de la intretinerea relatiilor m-am trezit noaptea cu o stare de greata si voma, am vomat de vreo 4 ori, dureri de cap ingrozitoare, iar acum ma doare burta de mor, mentionez ca trebuia sa imi vina ciclul si mi-a venit, cu cateva zile inainte dar mi-a venit, numai ca primele 2 zile a decurs normal, dar acum a 3 zi doar cate o picatura, s-ar putea sa fi racit? Am stat inainte sa-mi vina ciclul pe beton rece cam mult. Astept raspunsuri sincere si nu ma judecati ca am facut-o neprotejat. Sper ca nu se poate sa raman insarcinata... am o relatie, sunt majora, dar totusi nu vrem copii momentan si mi-a garantat ca nu s-a terminat deloc in mine, si nici pentru el nu ar fi ok sa ma lasa insarcinata. sad

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza cu terminarea afara e ca inainte de ejaculare e un lichid care poate contine spermatoizi eu nu mas baza pe ca o scoate afara, si eu am avut starea aia ca sunt racit, tu esti?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul, nu esti gravida.

| Alle12ab a răspuns (pentru Emilian65):

Pai da dar mi-a venit doar 3 zile, si mai putin decat imi curgea inainte sad

| Emilian65 a răspuns (pentru Alle12ab):

Este bine si asa.

| sofisis a răspuns:

Nuuuu, cum sa se poata sa ramai gravida. Tu esti clar exceptia de pe planeta asta.
De principiu, NU e nevoie de ejaculare pentru o sarcina.
Acel "ciclu" este probabil sa fie sangerarea de nidatie (cand se implanetaza ovulul) avand in vedere ca s-a modificat semnificativ.
FA UN TEST DE SARCINA si nu mai cere altora sa ghiceasca in stele daca esti sau nu gravida.
Sanse ai destul de mari sa fii, dar nu e musai. Poate fi si o simpla raceala sau dereglare. Pana nu faci un test, nu ai cum sa aflii.

| oreolover82 a răspuns:

E posibil sa fii racita dar cel mai probabil ar trebui sa consulti ginecologul