| sweetmirunik a întrebat:

Buna!
Am si eu o poveste de dragoste cam lunga dar sper sa aveti rabdare s-o cititi.
Sunt indragostita de el de vara trecuta. El facea o multime de gesturi ca si cand m-ar placea, putin mai tarziu a inceput si cel mai bun prieten al lui.Acest baiat e foarte popular in clasa si se da la multe fete. In toata vara nu prea ne-am vazut decat pe la inceput iar apoi nu. Cand a inceput din nou scoala eu nu-l mai placeam dar totusi a inceput sa-mi placa iar de el. El si cu prietenul lui inca faceau gesturi, dar nu am avut niciodata curajul sa-i marturisesc ceea ce simt fiindca inca nu eram sigura ca ma place. El se da la foarte multe fete. Acum cateva zile descoper ca el e indragostit de o alta fata din clasa. Iar acum sunt sigura ca nu ma place deoarece am vazut cum o priveste pe ea. Iar de mine si-a batut joc tot timpul crying iar eu mi-am facut o multime de sperante degeaba. Si abia acum mi-am dat seama ca de fapt cel mai bun prieten al lui ma place, dar eu nu-l plac si nu stiu ce sa fac!
Va rog sa-mi dati un sfat: sa ma duc cu cel care ma place sau sa-l astept inca pe cel de care sunt indragostita?

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

laughingcand citesc ce scrii aici parca ma vad pe mine.la fel si mie`mi place de un coleg de clasa care mi-a dat 1000 de semne ca ma place(se uita mereu la mine, vorbeam mereu in ore si radeam, ne priveam pe furis etx.happy si ce crezi? cand a aflat ca il plac a zis ca el nu ma place deloc noi putem fi decat colegi si atat.iti dai seama eu aveam o multime de iluzii eram sigura ca cel putin 80% ma placeaoh go on ma rog asta a fost acum vreo 4 luni.acum la scoala e exact la fel! il vad ca se uita la mine si se baga mereu cu mine in seama.totusi eu mereu am crezut ca ii place de alta colega, dar nu stiu sigur.dar ce sa vezi? eu am incercat sa ma conving ca el nu ma merita si ce crezi? mai am putin si reusesc! recunosc ca imi place si acum de el(nimeni nu stie asta nici prietena mea cea mai buna, adica sora lui) dar stiu ca nu ma merita el pe mine! eu merit ceva mai mult.si tu la fel! cine-a zis ca noi meritam baieti care sa se joace cu sentimentele noastre? vom gasi noi niste baieti exact asa cum visamlaughing asadar ce ai de facut: incearca sa fi indeiferenta cu el sa nu il bagi prea mult in seama decat atunci cand el vorbeste cu tine.si nu`i arata ca il placi.va profita in continuare.nu cred ca e bine sa vorbesti cu cel mai bun prieten al lui.dar tu faci ce vrei acum important e sa-l uiti pe EL. sper sa reusesti, si sper sa reusesc si eu laughingca zi de zi ma duc la scoala gandindu`ma: "abia astept sa-l vad pe X.ba nu ma de azi ma prefac indiferenta" dar nu pot sa nu vb cu el.bafta!
Apropo nu stiu care`i trreaba ca nu mai pot sa raspund ca lumea la intrebari nu mai scrie mare si intr-un chenar portocaliu raspundestraight face

9 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Trebuie neaparat sa alegi unul? Sa astepti pana vei place un baiat care te place si el! Foarte simplu! N-ai sa te simti deloc bine in compania unui baiat care nu-ti place si nu te face sa simti nimic.

| BlancaFantasma a răspuns (pentru T4ny4):

laughingcand citesc ce scrii aici parca ma vad pe mine.la fel si mie`mi place de un coleg de clasa care mi-a dat 1000 de semne ca ma place(se uita mereu la mine, vorbeam mereu in ore si radeam, ne priveam pe furis etx.happy si ce crezi? cand a aflat ca il plac a zis ca el nu ma place deloc noi putem fi decat colegi si atat.iti dai seama eu aveam o multime de iluzii eram sigura ca cel putin 80% ma placeaoh go on ma rog asta a fost acum vreo 4 luni.acum la scoala e exact la fel! il vad ca se uita la mine si se baga mereu cu mine in seama.totusi eu mereu am crezut ca ii place de alta colega, dar nu stiu sigur.dar ce sa vezi? eu am incercat sa ma conving ca el nu ma merita si ce crezi? mai am putin si reusesc! recunosc ca imi place si acum de el(nimeni nu stie asta nici prietena mea cea mai buna, adica sora lui) dar stiu ca nu ma merita el pe mine! eu merit ceva mai mult.si tu la fel! cine-a zis ca noi meritam baieti care sa se joace cu sentimentele noastre? vom gasi noi niste baieti exact asa cum visamlaughing asadar ce ai de facut: incearca sa fi indeiferenta cu el sa nu il bagi prea mult in seama decat atunci cand el vorbeste cu tine.si nu`i arata ca il placi.va profita in continuare.nu cred ca e bine sa vorbesti cu cel mai bun prieten al lui.dar tu faci ce vrei acum important e sa-l uiti pe EL. sper sa reusesti, si sper sa reusesc si eu laughingca zi de zi ma duc la scoala gandindu`ma: "abia astept sa-l vad pe X.ba nu ma de azi ma prefac indiferenta" dar nu pot sa nu vb cu el.bafta!
Apropo nu stiu care`i trreaba ca nu mai pot sa raspund ca lumea la intrebari nu mai scrie mare si intr-un chenar portocaliu raspundestraight face

| PatyKan a răspuns:

Nu ai motive sa il astepti pe baiatul ala. Ai gresi daca ai continua sa il astepti[parerea mea].
Apoi cu prietenul lui... daca chiar nu il placi, de ce sa stai cu el? De ce sa ii dai sperante, cand tie iti va placea mereu de celalalt?
Cel mai bine e sa te gandesti o vreme la tot ce ti se intampla si sa iei singura decizia care o crezi tu mai corecta.
Dar poate te-ai simti mai bine in compania altui baiat, in afara de cei 2happy

| nobody88 a răspuns:

Faptul ca tu ti-ai facut sperante desarte asta nu e vina nimanu ci numai a ta, din cate am inteles esti o fata lipsita de experienta cand vine vb de relatii, el nu te-a obligat sa iti faci sperante el asa se comporta natural. problema esti tu, tu trebuie sa faci distinctie bine intre a iubi pe cineva si a placea pe cineva, desi acum poate nu imi dai dreptate cu timpul ai sa iti dai seama singura, tu practic il placeai pe primul tip nici decum nu-l iubeai, ( vreai sa iesi cu el in oras la suc, la o plimbare seara, un sarut etc. dar atat ) asta inseama ca il placi. Acum ai de ales ori continui si incerci sa faci ceva cu baiatul pe care il placi ( dar in cazul asta orice fel de relatie ar fi tu vei fi mereu in dezavantaj pentru ca tu in momentul de fata esti in stare sa ii oferi totul pe tava ) si crede-ma nimeni nu vrea sa fie cu o persoana care ofera tot.
Sau poti sa ii acorzi o sansa celui care te place, nu strica sa vezi ce fel de om este modul in care se comporta, poate erai prea orbita de cel pe care il placi ca sa vezi calitatile frumoase sau urate.
Tot cea ce iti pot spune este ia si iesi o data de 2 ori la o plimbare cu al doilea baiat poate vei ramane fprofund impresionata.

Cat despre partea cu sperante desarte ia si invata ca o relatie se leaga mult mai bine cand vine de la sine nu cand iti impui tu sa fie bine. dar oricum asta nu o sa o vezi acum ci in timp. iti urez succes si fa ce crezi tu ca e mai bine pentru ca in final tu sa fii persoana care iesa bine. O zii frumoasa in continuare happy

| LaadyH a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa alegi intre ei, adica probabil ai mult mai multe variante.Trebuie doar sa astepti happy.

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu e o poveste de dragoste asta... Daca chiar iti place de baiatul asta incearca sa il recuceresti nu te duce cu celalalt de care nu iti place pentru ca apoi chiar daca o sa ii placa de tine se va gandi ca esti cu prietenul lui si nu se va baga peste voi.batting eyelashes

| sweetmirunik explică (pentru LikeARollingStone):

Ba este o poveste de dragoste eu nu v-am povestit prin tot ce am trecut deoarece imi lua o multime

| LikeARollingStone a răspuns (pentru sweetmirunik):

Tocmai la asta ma refer, tu ai trecut prin asta...Ca sa fie o poveste de dragoste trebuia sa treceti amandoi prin asta!

| Mariusz7 a răspuns:

Nu-l astepta pe cel de care esti indragostita. Vezi daca iti place de prietenul lui si daca e poate o sa fie ceva intre voi, daca nu gaseste pe altcineva. Si sa nu fi trista pentru ca nu ai de ce, e doar un baiat.

| cred a răspuns:

Imi pare rau ca esti pusa in aceasta situatie prin care toate fetele trecsad...si cu problema ta incearca sa-l uitihee heesi pentru prietenul lui nul baga in seama...asta as face eu in locul taubig grin