| blackboss a întrebat:

AM 12 ani si sunt baiat. Vreau sa va zic o poveste de dragoste mai lunga deci daca o cititi citi-o pana la capat!
Este vorba depre o fata pe nume Andreea.Am fost in vara trecuta intr-o relatie si …. eu am reactionat prost :am vrut sa ne sarutam(eu cand ma duc la unchiul meu el merge cu fete si cu prieteni cu fete in locuri mai ferite si se pupa acolo si eu am luat-o prea repede cu ea) si …. ea foarte timida a zis ca Nu si ne-am despartit. Dupa ce a inceput scoala i-am mai facut niste invitatii dar a zis ca e cu cineva pe nume Razvan dar intr-o zi i-am scris niste bilete in care i-am zis ca ma schimb si ca vreau sa fie cu mine si…. a acceptat spunand ca Razvan nu mai exista si ca l-a inventat…Dupa aceea peste cateva zile am vazut-o la scoala plangand si foarte suparata am intrebat-o ce are si…nu mi-a zis nimic si …. apoi am mai vb dar nu despre relatia noastra.Vine ziua mea si vreau sa mergem undeva dar daca ea …. nu mai vrea…. nu stiu ce sa fac.
Ce sa fac?
Ma mai place? De ce a plans atunci la scoala…?
Ce sa-I spun dupa vacanta si…de ziua mea ce sa fac cu ea?

3 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Probabil ai inceput prea repede cu ea si ea este mai timida... oricum o sa-si dea ea drumul nu trebuia sa ii spui ca "ma schimb" Trebuie sa ii dai un mesaj in care sa ii spui ca ai vrut prea repede intelegi tu ideea si sati ceri scuze. Apropo de ziua ta scoate-o undeva in oras la un restaurant nu fite sau nu stiu ce unul mai simplu frumos; incearca sa te porti cat de bine poti cu ea sa fii elegant aigrija cum si ce vorbesti si incearca sa glumesti cu ea sa faci sa se simta cat mai bine in compania ta iar dupa (undeva spre seara dupa 6 iar la restaurant sa mergeti pe la 4 sau 5) sa mergeti intr-un parc unde sa va plimbati si sa vorbiti sa fie un parc cunoscut tie sa nu cumva sa patiti cine stie ce oricum pe la 6 daca mergeti in parc va fi Ok si ai sa vezi ca o sa se comporte altfel daca te porti frumos la restaurant. Dupa condu-o acasa si vei vedea ca ea va vea sa te sarute.Inka un apropo: inainte sa mergeti la restaurant nu va intalniti direct acolo straight face undeva in apropiere si nu-i spune la ce restaurant fai un fel de surpiza asta depinde unde stati si cand e intalnesti cu ea dui o floare un trandafir rosu de ex.
Bafta!

| RebecaBaa a răspuns:

Doamneee laughing Cati ani are? Adica...era cu tine si nu te-a lasat nici macar sa o saruti? Ce relatie mai e asta? Oricum, vorbeste cu ea, nu cred ca e asa de greu. succes :*

| R3DAOT a răspuns:

Scoateo undeva, o cina romantica, cumparai un buchet de flori si cereti iertare, ii spui ca ai inceput cu stangul si ca te-ai repezit prea repede nestiind ca poti face sa nu m-ai aiba incredere in tine... sper sa te descurciwinking bafta!