| seventeeen a întrebat:

Buna am si eu o problema am 20 de ani si nu inteleg ceva, cand sunt acasa si ma gandesc la prietena sau la un act sexual ma excit si pot sa-mi mentin penisul in erectie mult si bine iar cand sunt cu ea ma excit dar foarte greu sau deloc iar cand sunt foarte excitat, reusesc sa mentin doar pana la punctul cand incepe/incep sa-mi dau pantalonii/blugii jos

Inca un detaliu de 9 luni intretineam relatii sexuale in fiecare zi de 2-3 ori iar daca nu era ea atunci ma masturbam dar tot asa 2-3 ori pe zi

Masturbare excesiva poate duce la asa ceva sau vizionarea a filmelor obscene sau trebuie sa fac o pauza de o luna?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poate fi doar ceva în mintea ta. Relaxează-te și nu te mai gândi la asta, lasă lucrurile să curgă.
În plus, ceva mai răruț, ca să aibă organismul timp suficient pentru refacere.

| lucifer12345678 a răspuns:

Masturbarea excesiva cu siguranta duce la asta

| seventeeen explică (pentru lucifer12345678):

Si cum se poate vindeca? abstinenta o luna de la am-2?

| CrissNocturne a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa faci o pauza de o luna. cam asa. Iar apoi sa faci mai putin acest lucru, mai rar. Eventual, sa stai mai mult cu prietena ta.