| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema :imi place de un baiat de vreo 3 ani el a stiut asta, sentimentul a fost reciproc, am fost de cateva ori cu el, dar nu ne-am sarutat niciodata, dupa ultima despartire nu am vorbit cu el, dar am inceput din nou sa-l plac, si el pe mine, pentru ca se observa asta, intr-o zi m-a luat si m-a sarutat, dar acum cateva zile a reunoscut de fata cu mai multi ca ii place de mine si de mai doua colege... a inceput sa vorbeasca doar despre una din ele(ea e genul de persoana care nu se uita la baietii de varsta ei, si care are,, forme"), iar cu cealalta a incercat sa o sarute, dar ea nu a vrut, eram si eu de fata si a negat repede ca nu o place, m-am uitat la el si m-am intors, de atunci numai vorbeste despre celelate colege ale mele ba' uneia dintre ele i-a sps ca nu o mai place.nu stiu ce sa fac... o prietena de-a mea a vorbit cu el si i-a spus ca inca ma place si ca nu vrea sa rateze si sansa asta.si de fiecare data cand se da altcinva la el si sunt si eu de fata respinge acea persoana, chiar nu stiu ce sa fac: sa-l uit sau inca sa il mai iubesc?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,noi nu-ti putem spune ce sa faci cu inima ta.
Iti place mult baiatul asta si cam de mult timp.V-ati tot jucat pana acum de-a placutul,pentru ca si tu ii placi,se vede clar.
Acum,cand lucrurile incep sa se clarifice si el pare hotarat si stie ce vrea,tu stai si te intrebi daca sa-l uiti sau sa-l iubesti...
Analizeaza-ti sentimentele si,realizeaza ce doresti. Poate ai obosit sa speri, poate nu-ti vine sa crezi ca el chiar ar vrea sa fiti impreuna. Putina rabdare sa ai si sa stii ce vrei, atat trebuie.
Fii mai optimista!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea este ca poate sa-ti placa de mai multe persoane, dar sa iubesti una singura.
Tu trebuie acum sa razi de prostioara asta, ca ii si el copil si la varsta voastra se fac multe greseli, dar tot la varsta voastra este si capacitatea mai mare de a da cu var peste ele, sa il iei de mana dupa ore si sa mergeti in parc, sa beti un suc, etc.
Dar din momentul in care iti spune ca te iubeste, sa nu mai accepti lucrurile astea. Una este daca un baiat sau o fata se apropie de mai multe persoane cand nu are o relatie, si alta daca este implicat intr-o relatie.

| elenita_7894 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca daca il mai place si el te place pe tine, de ce sa nu il iubesti. Eu cred ca puteti fi si impreuna. Sper ca am fost de folos. Daca mai vrei sfaturi ellyelenita@yahoo.com si vb. :*:*

| AndreiDoMino a răspuns:

Daca continui sal iubesti nu prea ai de castigat.
daca il uiti ai de castigat cunosti alti baieti, care chiar o sa te iubeasca.

| nini123 a răspuns:

Ar trebui sa te impaci cu el va patriviti