| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema luna aceasta pana acum nu mi-a venit menstruatia si mi s-au umflat sanii si m-au durut rau de tot, dar de la un timp mi s-au dezumflat sanii si nu ma mai doare asa tare dar nu stiu de ce nu imi vine menstruatia?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti sigura ca nu esti insarcinata (daca ai fost inactiva sexual in ultimele 3 luni), atunci ai o dereglare hormonala.
Gravitatea ei depinde de durata intarzierii si de varsta ta. daca ai sub 16 ani, poti accepta o intarziere mare, chiar de o luna-doua. daca ai peste 16 ani, trebuie sa mergi la ginecolog (macar pentru o ecografie, daca esti virgina) daca intarzierea a depasit cumva 10 zile

3 răspunsuri:
| ochiverzi91 a răspuns:

PFF.imi pare rau sa te informez, dar durerea si umflarea pe care le-ai avut sunt simptome ale sarcinii. happy Fa-ti un test de la farmacie. Bafta!

| spuneunchiu a răspuns:

Ia un ac si sparge tzata

| denisa19 a răspuns:

Am intretinut relatii sexuale fara prezervativ dar problema e ca trebuia sa am sanii tot umflati daca eram insarcinata si cred ca si ceva simptome eu nu am nici un simptom!