| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o problema, luna trecuta(iunie)nu mi a venit, practic mi a intarziat 6 zile am facut un test si a iesit negativ, mentionez ca am stat cu p[icioarele in apa rece si m am si balacit in apa rece, faptul ca nu mi a venit si k a intarziat este din cauza apei?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita, apa poate fi cauza problemei tale unde se mai poate adauga, caldura, stres...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Întârzierea menstruaţiei DEPINDE de mai mulţi factori... - discuţia e mai lungă şi sunt necesare mai MULTE detalii!

Faza cu apa NU ar trebui să-ţi întârzie ciclul..., cel mult să te RĂCEŞTI abdominal ( care, la fel, NU influenţează menstruaţia )!

Pentru alte detalii, mai studiază răspunsurile date ( de mine ) altor fete... ( vezi profilul meu )!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la fete e normal sa intarzie mie mia intarzia 2 luni fara probleme...ma asteapta nu e nimic gravwinking

| LostInBubble a răspuns:

"Mergi la o farmacie homeopata si cumpara remediul Pulsatilla CH200 (6 lei). Suge 2 granule, o singura data (unic)
Este remediul pentru. amenoree cauzata de apa rece la fete si are sansa foarte mare de a te ajuta.
Evita cafeaua, cola, iutelile, musetelul cel putin 3-4 zile dupa ce ai luat remediul.
Si comunica efectul dupa ce l-ai luat."

| Finlandianebuna a răspuns:

In test nu iti arată rezultatul corect decât după 2 saptamâni dar este normal sa iti întârzie, mie îmi întârzie destul de des câte 6-7 zile, si apropo, dacă vrei sa iei ceva pastilute întreabă un specialist e cel mai bine, nu te trata după ureche ca s-ar putea sa iti para rău, crede-mă ȘTIU.