| PinkieStar a întrebat:

Am si eu o problema mai personala, luna aceasta am inceput sa iau iarasi anticonceptionale dupa ce am facut o pauza de cateva luni.In saptamana 2 sau 3 a blisterului am avut varsaturi 2 zile la rand, prima data la 20 d ore dupa ce am luat pastila, adica imediat trebuia sa o iau pe urmatoarea, si a2a oara am vomitat la mai bine de 12 ore dupa ce am luat pastila. efectul lor este diminuat sau chiar anulat? Eu stiu din ce am mai citit ca AC se absorb in 4-5 ore de la administrare, dar imi este putin teama asa ca am decis sa cer si alte opinii...imi este teama deaorece acum iau pastilele 4, astazi trebuie sa o iau pe ultima si ciclul nu a aparut inca, doar un spotting...ce sa fac?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Informaţiile sunt cam insuficiente, e greu să-ţi dau un răspuns la cazul general ( diferă de la tip la tip, depinde de ce conţin,...)!

Ce tip de tablete iei, dacă ţi le-a prescris medicul şi de ce le-ai întrerupt câteva luni?

Bine-nţeles, am înţeles că ai luat acelaşi tip de tablete şi înainte de întrerupere!

Câte luni ai făcut atunci "tratament"?

Atunci ai avut aceste efecte "adverse", stări de vomă ( în timpul tratamentului )?

| PinkieStar explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns, dar nu mai e nicio problema pentru ca mi-a venit stopul! Ieeeeeilove struck

| bursuc001 a răspuns (pentru PinkieStar):

Cu plăcere!

Dacă a "venit" atunci e OK!

Toate cele bune!

| PinkieStar explică:

In ultima pare, doaream sa spun ca iau a4a pastila placebo dar m-a incurcathappy